Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 18 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Lule Xhafa është një shkrimtare. Lule (Elfate) Xhafa u lind më 28.09.2002, në Mitrovicë. Emri Elfate është emri i dytë i poetes. Lule Xhafa është nxënëse e klasës XII/17, në SHML Gjimnazi “Frang Bardhi” të Mitrovicës (drejtimi shkencat shoqërore). Ajo që e bën të veçantë poeten është stili i shkrimit dhe mënyra se si i trajton temat. Në librin e saj poetja ka shkruar poezi të temave të ndryshme. Lulja aktualisht merret me aktivitete të lira artistike, duke premtuar se do ta vazh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Eriona Kolica

Eldona Rama

Elsa Fetahaj

Diana Sadrija

Rita Kastrati (Poete)

Bleona Brahaj

Gresa Rudaku

Valentina Lajçi

Albana Hajra

Ejonë Hasani

Tags: Lule Xhafa, Elfate Xhafa


Komente mbi këtë artist