Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luli - Prit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prit" kënduar nga Luli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Doned - Prit

REF 2X
Rrugve jena gjdo dit
Tu punu me nxerr hit
Malli vjen shum shpejt
E ti Prite prite prit prit
Seni o ka del HIT!!!
Rrugve jena Bandit
Mallin e Shpejt Tranzit
E Ti Prite Prite Prit Prit

DONED
Rrugve jena gjdo dit
Tu punu me nxerr hit
Malli vjen shum shpejt
E ti Prite prite prit

MALLIN E MIR E MAHALLEN TEKSAS
KOKEN E BARDH E T ZIT JON PERMAS
NUK JON GHETTO GEASY VEQ FUTJA TI GAS
VIJAT E GATA UN PI NUHAS

HAJT TASH KREJT PARANOJ
A MUJM A SMUJN SI KRAHASOJN
JENA NDRYSHE SJEM SI KTA
KTA PO DOJN ME KAN SI NA
JETA SHTREJT KREJT PANAMA
KUR POM SHOJN BOJN MASHALLAH

HAJT TASH TI KRAHASOM
SNA VYN PARJA KUR BOJM
BOOOOMMMMMM
FEMNA PARE ILEGAE
FJALA JEM O LEGJENDARE
KREJT SI TONI SKA MONTANA
I KEM BO MOTI KTO GJANA
SJENI RRIT JU NINA NANA
KEM ME DHEZ PO SNA VYN FAMA
FAMAA FAMAAA

DONED
REF 2X
Rrugve jena gjdo dit
Tu punu me nxerr hit
Malli vjen shum shpejt
E ti Prite prite prit prit
Seni o ka del HIT!!!
Rrugve jena Bandit
Mallin e Shpejt Tranzit
E Ti Prite Prite Prit Prit

BG

RRUGVE JENA GJDO DIT
TU PUNU ME NXERR HIT
MALLI VJEN SHUM SHPEJT
E TI PRITE PRIT PRIT

I DOJM PARET E TI MOS JA NIS
ME BO PUN E ME BO BIZZ
FMIJA I K@R1T TUM BO DISS
GJITHKUSHI DO MU BO ARTIST!!!!!

HALA NJEJT NA NRRUG TU NEJT
KTA PO FOLIN PO SJEM TI VREJT
KREJT E KIPA HIGH SJEM NA STREJT
SPO DOJM PAK PO PEDOJM KREJT
PO FOL PER MALL PO JO BRE NUK T SHES
BIRI BIRI KREJT TI SILLI SI QELS
KRAHASOM NESE TI DON I PARI GJITH MES
PARA MEJE KUR DALIN BAHEN MEMEC

HALA I NJEJTI TI SILL NDILL
PARET E TU PI BIRR
SMUN MENA FEEL BIR
MUJNA MET HEK E KILL
TI PO FOL PO SMUN ME DAL SHLIR
SFOLUM NA PO FOLIN VEPRAT
SKUPTON SHQIP KERSASIN HEKRAT
PER GJYGJ NUK VETUM
TI HEKUM SI GJITH BE NA LETRAT

DONED
REF 2X
Rrugve jena gjdo dit
Tu punu me nxerr hit
Malli vjen shum shpejt
E ti Prite prite prit prit
Seni o ka del HIT!!!
Rrugve jena Bandit
Mallin e Shpejt Tranzit
E Ti Prite Prite Prit Prit

Shyhrete Behluli & Engjellusha Salihu - Prit

[Engjëllusha]
Qka sheh syni, zemra se harron
N'dashni bahet veq zemra qysh don
Unë po të la, po zemra s'po të len
Rash n'bela oh me shpirtin temë

[E&S]
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa

[Shyhrete]
Qka sheh syni, zemra se harron
N'dashni bahet veq zemra qysh don
Unë po të la, zemra nuk po të len
Rash n'bela oh me shpirtin temë

[E&S]
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa
Prit, prit se po vij
pa ty ma nuk rri
ska udhëtim ma t'mirë n'dynja
se kur nisem ty me t'pa

Durim Malaj - Prit

Çka ka zemra që u gëzu
Te dashnija du me shku
Nuk po m'rrihet ma n'gurbet
N'vendin tem dashnija m'pret

Kur mendoj ku jam tu shku
Kurgja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

Kur mendoj ku jam tu shku
Kurgja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka
Kur mendoj ku jam tu shku
Kugja n'jetë ma shum nuk du
Mirë e keq kjo dynja
Sikur vendi yt nuk ka

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri
Prit prit moj dashni
Me kismet aty m'ki
Prit prit moj dashni
Se n'gurbet ma nuk rri

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 23/11/2009Më Shumë Këngë Nga Luli (Lulzim Sadiku):


Komente mbi këtë këngëLuli - Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prit".
3. Video është e këngës "Prit", por nuk këndohet nga Luli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.