Më mbaj mend (për 1 muaj)


Luli - Distanca
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Distanca".
3. Video është e këngës "Distanca", por nuk këndohet nga Luli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Luli - Distanca Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Mix"

Komente

Asnjë Koment

01/01/2012

2012-01-01T11:22:04+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Distanca" kënduar nga Luli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ero - Distanca

Ero :

Ty te kam dasht un me gjith shpirt, por ti ke ik
Shum larg ke ik
Distanca neve po na ndan
Dua te t'shoh por je shum larg (x2)

Buk1 :

Me ty skom dasht mu nda, sa posht kemi ra
Para se mem lan, mir u kon mem vra
Lulet mbeten n'dor, kujna mi ja dhan
Tjeter nuk po du, asnjo me ty nuk ngjan
Lumturin ma more, plagt mi ke lan
Qifti ma i mir nket qytet jena kon
Un me t'pa me tjeter, zemra nuk bon ball
Cdo nat pa gjum per ty, t'pres per me ardh

Thirrem veq pak, thirrem veq pak
Shum ke hy n gjynah e shum mke hy n'hak (x4)

Ero :

Ty te kam dasht un me gjith shpirt, por ti ke ik
Shum larg ke ik
Distanca neve po na ndan
Dua te t'shoh por je shum larg..

Denis :

I mbylla syt nuk po muj me pa t'verteten
Kur kom ni qe je me njo tjeter
M'thojshe per ty jom n'gjendje me dhon jeten
Kishe pas vec fjal, se ke majt besen
Je kon ajo qe tkom pas afer vetes
E tash nuk po muj mi dhan dashni tjetres
Kena mu kon bashk, vet mki than
Ku je ti sot? Distanca na ndan
Sa larg po jetojm, smujna pa u pa
Edhe pse larg hala n'zemer t'mbaj
Hala n'zemer t'mbaj, hala n'zemer t'mbaj
Hala n'zemer t'mbaj, hala n'zemer t'mbaj
Po du ty met pas, po du ty met dasht
Po du ty met pas, po du ty met dasht
Deshira e vetme u kon, gjith bashk na mu kon

Ero :

Ty te kam dasht un me gjith shpirt, por ti ke ik
Shum larg ke ik
Distanca neve po na ndan
Dua te t'shoh por je shum larg (x2)

Gjiko - Distanca

Lamtumir lamtumir
Po t'lë vet me kujtimet që i patëm bashk,
Harro! Harro!
Un po shkoj e nuk kthehem prap.

Lamtumir, lamtumir
Zemrës që e theve.
Ishalla ti gjen më mir
Më mir se neve.

Distanca, distanca
S'po na len me mbajt romanca.
Nuk ka shanca, jo s'ka shanca
Mes neve mos me pas gaca.

Ej! ej! ej! Po thu që ki gjet ma mir
E pi shoh që po veshesh ma lir.
Je mësu ti me pi shampanjë
E tash po pin birrë.

Ej! Ej! Ej! Loti, loti, loti... Jo! Jo!
I jemi a i joti... Jo! Jo!
E din, e di Zoti... Jo! Jo!
Ça ke Ça ke bo ti... Jo! Jo!

Ej! Ngom ça po t'thom
S'kom koh për me i ra un pishman
Je ka m'ban shum dom, si duhan
Ma ka bo doktori me t'lon.

Lamtumir lamtumir
Po t'lë vet me kujtimet që i patëm bashk,
Harro! Harro!
Un po shkoj e nuk kthehem prap.

Lamtumir, lamtumir
Zemrës që e theve
Ishalla ti gjen më mirë
Më mirë se neve.

Distanca, distanca
S'po na len me mbajt romanca.
Nuk ka shanca, jo s'ka shanca
Mes neve mos me pas gaca.

N'Prag ta kom ble një Prada çantë,
N'Itali ta kom ble nji Lui V
Nuk e di sa kushton nji dashni
E merr vesh, kur se ki.. kur se ki
Ta kom ndrru, ta kom ndrru numrin ty
Ti je shku, ti je shku e ke kthy
Ki harru, ki harru
Ditëlindjen mu me ma uru
Ki harru, ki harru
Ditëlindjen mu me ma uru

Lamtumir, lamtumir
Po t'lë vet me kujtimet që i patëm bashkë
Harro! Harro!
Un po shkoj e nuk kthehem prap.

Lamtumir, lamtumir
Zemrës që e theve
Ishalla ti gjen më mir
Më mir se neve.

Distanca...

V-Ton - Distanca

V-ton:
Un e
ti bashk
pergjithmon
tham, lam
shum kujtime
kam nevoj per
dashuri
i vetmum jam
kujtimet me
ty
jan sendi vetem qe mkan
mbet
ditet pa ty nuk shkojn

gjumi sme zen me net
ska send
qe mu mpelqen tash
gjysmen e
zemres time tek ti e lash
kam bo
gabim tash ne depresion
rrash
desha te vdes kur nje dit

me nje tjeter te pash
thiri me
t'panjohur
vec sa ta ni zanin
me
mungojn edhe qastet
kur ty te
gezonin
cdo njeri meriton
shans
te dyt
kisha dhan gjithcka
vec
edhe njiher
me ti pa
syt

Ref....(Jehona)

Jemi
distancuar
un e ti
sikur hena

dhe dielli
si mund te ket
mundsi
qe te jemi
bashk...
Me
ty nuk po shkojm
fare mir
por
pa ty e kam
veshtir
eshte e
kot qe mundohesh ti...
perserii
...
Ti..

V-ton:

Te lutem
nji minut
ti them disa fjal

ndal
pak durim
sinqerisht tet
them
mfal
kam vepru
pa
vetdije
tash te gjitha mrrin

nen hije
pa shije
po
pendohem
me gjith zemer

dije.... dije
ka qen nje faz e
hidhur
jo nuk du
ta kujtoj

gjithcka ka qen e lidhur
jo nuk
mundem ta
gjykoj
kjo dhimbje e
rrend
me len plag

permanente
shpesh me
zhduken
shpresat
perjet ne disa

momente
e tash
behesh
indiferente
sikur nuk
ndjen asgje
ma jep nje shans
se
paku ta ndegjoj at ze
e ndjej se
ti me don
por ti nuk e pranon

nje fjal e jotja
cdo gje
dot
ndryshon
ka qen nje faz e
hidhur
jo nuk du ta
kujtoj
gjithcka ka qen e lidhur

jo nuk mundem
ta gjykoj
kjo
faz e hidhur
me len plag

permanente
shpesh me zhduken

shpresat, perjet
ne disa
momente

Ref...(Jehona)
Më Shumë Këngë Nga Luli (Lulzim Sadiku):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë