Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luli - Pritja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pritja" kënduar nga Luli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muhamet Bytyqi - Pritja

(1)
sonte nje zjarr e kam e kam ne zemer
endem i pa shpres vall ku je o shpirti im
loti me pikoj te thirra ne emer
rruget e shkreta mbyten zerin tim

dritare mbyllur adres e pa shkruar
kerkova un i mjeri si nje zog i trembur
puthje e pa dhen zjarr i pa shuar
zemer qe vuan ne shpirtin e trembur

refreni

loti me pikoj nata me mu foli
yjet lart ne qijell qanin bashk me mua
nga thellsija shpirtit veq nje fjal me doli
hape dritaren zemer se ende te duaaaa

(2)
heshtja e strukur nata pa mbarim
te ftoht e nates vrane shpirtin tim
lotin un e derdha perty shpirti im
dritare mbyllur dashurija ime

posht dritares tande zemra me pushoj
syri i perlotur deshti te te fliste
fjal ne fyt me mbeti shpirti me vajtoj
dritare mbyllur dashurija ime

refreni

loti me pikoj nata me mu foli
yjet lart ne qijell qanin bashk me mua
nga thellsija shpirtit veq nje fjal me doli
hape dtitaren zemer se ende te duaaaa

Ata Sevimi - Pritja

Aq afer te pata
nuk munda t'shijoj
nuk munda te prek flokun tend

Fytyra jote
diçka pershperit
me jep sinjal si nje drit

Fluturimthi shko
un si zog te ndjek
si lule te kisha qe s'guxoja te prek

Ne prehrin tend
doja naten t'kaloj
por ti ike larg e s'kthehesh dot

Sa afer ne ishim
sa larg jemi tash
do dhuroja ç'do gje
qe prap t'ishim bashk
Ne mendjen time je ti
ne mendjen tende jam un
por pse ndodhi kjo???

Mendo ti per mua
mendo ti per ne
deri n'çast te fundit
un ty do te pres

ende shpresat s'jan fikur
a thua ti ku je
do shtegtoj shum gjat
ty te gjej (ty te gjej)

Ata - Pritja

Aq afer te pata
nuk munda t'shijoj
nuk munda te prek flokun tend

Fytyra jote
diçka pershperit
me jep sinjal si nje drit

Fluturimthi shko
un si zog te ndjek
si lule te kisha qe s'guxoja te prek

Ne prehrin tend
doja naten t'kaloj
por ti ike larg e s'kthehesh dot

Sa afer ne ishim
sa larg jemi tash
do dhuroja ç'do gje
qe prap t'ishim bashk
Ne mendjen time je ti
ne mendjen tende jam un
por pse ndodhi kjo???

Mendo ti per mua
mendo ti per ne
deri n'çast te fundit
un ty do te pres

ende shpresat s'jan fikur
a thua ti ku je
do shtegtoj shum gjat
ty te gjej (ty te gjej)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/07/2013Më Shumë Këngë Nga Luli (Lulzim Sadiku):


Komente mbi këtë këngëLuli - Pritja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pritja".
3. Video është e këngës "Pritja", por nuk këndohet nga Luli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.