Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Përbasha & Anton Gjoka - Lërmi Plagët Nënë Të Më Therin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  8

O lërmi plagët nanë o të më therin,
O më gjej fishekët e ma jep manzerrin
O t’i jep nëna o pushkë e gjerdan
O se mjaft prite hasmit gjermanë
O t’ia marr hakun tatës e motrës
O që na i vranë o te pragu i votrës
O t’i jep nana o armët e tatës
O se mjaft prite o në qafë të shkallës
O t’ia zë rrugën, o me gur e shkrepa
O t’ia ndez zjarrmin o përmbi helmeta
E t’ia shpraz bombat, e t’ia djeg makinat
E t’i marr gomat e t’i qep opinga
O s’të lë vetëm bir o fillikat
Vjen dhe nana të luftojë njat
O krah përkrah, besa dorë përdore
O sa të skuqet o bjeshka me bore
O s’jeni vetëm, jeni bashkë me ne
O të luftojmë o sot për atdhe
O t’jehojnë malet, t’ushtojë gryka e Fanit
O t’ia vëmë zjarmin kullës Kapidanit
O t’ia lëshojmë zanin o të tan’ Mirditës
O të luftojmë o përkrah Bardhok Bibës
O të marshojmë o me partizanë
O Enver Hoxhën o me partinë nanë
O me partinë, sokoleshën tonë.


Ky tekst u dërgua nga  NikolaosLuljeta Përbasha
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/02/2013


Luljeta Përbasha & Anton Gjoka - Lërmi Plagët Nënë Të Më Therin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lërmi Plagët Nënë Të Më Therin".
3. Video është e këngës "Lërmi Plagët Nënë Të Më Therin", por nuk këndohet nga Luljeta Përbasha & Anton Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Përbasha:


Komente 0