Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Shala
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Tetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  231

Luljeta Shala është këngëtare e njohur. Paraqitjet e para ishin ne vitin 2004 duke marr pjes neper dasma.
Talentin e kengetares e zbuloi babai i saj Qamil Shala dhe shkuan bashke neper dasma, koncerte e festivale te ndryshme. Luljeta ka realizuar shume kenge dhe albume po ashtu edhe videoklipe se bashku me Qamilin. Luljeta ka shume paraqitje ne skene, eshte e martuar me Alban Demaj dha ka dy vajza te cilat i quajne RESILA dhe RONILA.

Më datë 30 Nëntor 2013, Luljeta Shala publikon videoklipin "Mos Ma Prish". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Dhjetor 2014, Luljeta Shala publikon videoklipin "Emer E Mbiemer".

Më datë 19 Nëntor 2015, Luljeta Shala publikon videoklipin "E Para E Fundit".

Më datë 2 Nëntor 2016, Luljeta Shala & Egzon Krasniqi publikojnë videoklipin "Me Mire Te Vdese".

Më datë 2 Dhjetor 2016, Luljeta Shala publikon videoklipin "Dy Zemra".

Më datë 1 Dhjetor 2017, Luljeta Shala publikon videoklipin "Me Dashni".

Në vitin 2018, Luljeta Shala publikon albumin "Emër E Mbiemër".

Më datë 17 Nëntor 2018, Luljeta Shala publikon videoklipin "E Din Ti".

Më datë 17 Maj 2019, Luljeta Shala publikon videoklipin "Gurbetqari".

Më datë 22 Maj 2020, Luljeta Shala publikon videoklipin "100 Zemra". Teksti i këngës u shkrua nga Sami Aliu.

Më datë 11 Shtator 2020, Luljeta Shala publikon videoklipin "Nana E Dytë Moj Gjyshja Jeme". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

10

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet