Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luljeta Shala - Gurbetqari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Gurbetqar o gurbetqar
Tka ardh koha rrugë me marr
Jepi fund punës n'gurbet
Boll punove për sivjet
Sjemi pa jon bo mot mot
Ka zan nuse vllau jot
Darsem tmadhe don me nis
Ti ja jep shyretin shpisë
Darsem tmadhe don me nis
Ti ja jep shyretin shpisë

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×

Gurbetqar o nëpër botë
Pa ju vera nuk del dot
Ju rujt zoti paqi shnet
Që s'na leni verës vet
Me gëzime sillni verën
Ju naj bini atmosferen
Me ju koha kalon shpejt
Na me ju knaqemi krejt
Me ju koha kalon shpejt
Na me ju knaqemi krejt

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×

Bjen tupani dridhet mali
Shih sa mir lun gurbetqari
Me sevda naj lun mindilin
E kan motrat vlla mat mirin 2×


Luljeta Shala - Gurbetqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetqari".
3. Video është e këngës "Gurbetqari", por nuk këndohet nga Luljeta Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Luljeta Shala:


Komente 0