Lulzim Cuka
Lulzim Cuka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Mat Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Tetor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Lulzim Cuka është një poet. Lindur në 31.10.1989 në Mat ka ndjekur studimet Master i shkencave Histori në Universitetin e Tiranës 2012-2014, si dhe në vitin 2016-2018 ka thelluar njohuritë në Master i Shkecave në Diplomaci dhe Mardhënje Ndërkombëtare në BE pranë Institutit të Studimeve Evropiane Tiranë. Fillimisht ka punuar si specialist i Mardhënjeve dhe Bashkpunimit Ndërkombëtar në Ministrinë e Kulturës. Aktualisht merret me studime shkoncore disa prej tyre të publikuar n...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0