Lulzim Cuka
Lulzim Cuka
Lulzim Cuka
  • Vendlindja:
  • Mat Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Tetor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Lulzim Cuka është poet. Lindur në 31.10.1989 në Mat ka ndjekur studimet Master i shkencave Histori në Universitetin e Tiranës 2012-2014, si dhe në vitin 2016-2018 ka thelluar njohuritë në Master i Shkecave në Diplomaci dhe Mardhënje Ndërkombëtare në BE pranë Institutit të Studimeve Evropiane Tiranë. Fillimisht ka punuar si specialist i Mardhënjeve dhe Bashkpunimit Ndërkombëtar në Ministrinë e Kulturës. Aktualisht merret me studime shkoncore disa prej tyre të publikuar në revista e gazeta të ndryshme si “Shqipëria përball Ëndrrës Europiane”, “Kombet dhe Nacionalizmi”, “Shpirti i Demokracisë”, “Plaga e Shekullit Tonë”, “Sfida e Ballkanit Perëndimor në rrugën e integrimit”. Pasioni për artin që në fëmijërinë i zgjon dëshirën për t’ju rikthyer krijimtarisë letrare duke botuar librin e tijë te par me poezi: “ Tingujt e Heshtur” Botimet EMAL 2022.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0