Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lulzim Kalaj
  • Vendlindja:
  • Lezhë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Prill 1970
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Lulzim Kalaj është shkrimtar. Shkollën tetëvjeçare e mbaroi në Tale Lezhë në vitin 1984. Vazhdoi dhe mbaroi Shkollën e Mesme Bujqësore në vitet 1984-1988. Ka vazhduar dhe mbaruar studimet e larta në Akademinë Ushtarake të Forcave Tokësore "Skenderbej" Tiranë, Dega Artileri Bregdetare në vitet 1988-1992. Ka punuar Oficer në Rregjimentin Bregdetar Lezhë 1992-1994.

Në vitin 1998-1999 ka punuar mësues matematike në Tale Lezhë. Nga viti 1999-2012 emigrant ekonomik në shtetin Helen.

2012-2015 mësues matematikë-fizike në shkolla të ndryshme 9-vjeçare të Qarkut Lezhë. Aktualisht punonjës në IEVP Lezhë.

Anëtar i Klubit të Letrave "Ndoc Gjetja" Lezhë. Ka botuar dy libra me poezi,"I imi Mekat" 2011 dhe "Ndashtë..." 2018

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet