Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kur Due...

Kur due me shpirt vetëm me qeshë,
Me qeshë i lirë n’gjithë botën teme,
Më del nji dreq pa prit,pa deshtë,
E ma ndalë gazin, me nji të preme.

Kur due me kja vetëm,me mallë,
Për dashnitë që n’jetë kam humbë,
Më del nji zot,a shenjt me i thanë,
Që ma tret lotin,prej vendit m’shkundë.

Kur due me qesh e njiherësh me kja,
E herë mbas here me jua ndrrue rendin,
Dreqën e shenjtën m’thrrasin pa prâ,
Sa çmendin botën dhe mua çmendin.

Kur due botës mos me ja pa terrin,
Me dalë prej saj,krejt pa ra n’sy,
I lë mënjanë parajsen e ferrin,
Rri i magjepsun,vetëm me ty...

- poezi nga Lulzim Kalaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet