A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Më Ka Marrë Malli

Shumë më ka marrë malli
në këtë ditë për ty
dua që ti puthi
sytë e tu të zi.

Dua që të jem
në përqafim me ty
e ta ledhatoj
flokun tënd të zi.

Më mungon aroma e trupit tënd
që ende e kam në nuhatjetn time,
sa herë që të kam larg
për ty zhytem në mendime.

Që nga larg vdes për buzët e tua
vdes nga dashuria për ty
pasi që stë kam ngat
kujtoj qastet e takimet me ty.

Kujtoj shikimet e zjarrta
buzëqeshjet e ëmbla,
kujtoj cdo gjë nga ty
pasi që mi ka ënda.

Po as trupin tënd
nga mendja smund ta largoj
që shumë herë e ledhatoja ngadal
më merr malli nga zemra
për dashurinë që ma ke fal.

Jam shumë e lumtur
në këtë jetë me ty
fal i qofshim Zotit
se më bëri më të duhurën për ty.

Më vjen mirë
që bën gjithqka për mua
pasi që e din sa shumë të dua.

Edhe pse ta shprehi dashurinë
kjo nuk më mjafton
por të betohem në Zot
se veq ty të dashuroj.

Ky betim i mbledh të gjitha
ato që egzistojnë në mua për ty
tlutem beso dashurinë time
se je dritë e zemrës time.

- poezi nga Lulzime Rexhepi


- Poezia u dërgua nga Lulzime Rexhepi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  83

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019