Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Je Larg Meje

Je larg meje
je larg syve të mi
më dhemb shpirti
që stë shoh me sy.

Stë kam afër
stë kam pran meje,
nuk po vjen që të shoh
e të kem pranë.

Të shoh se si më thua TE DUA.

Por ti je larg
në një tjetër vend.

Tek unë më nuk po vjen,
prej meje largohesh
nuk dëshiron që tmë shohësh.

S;dëshiron të jesh pran5 meje
sepse ti smë dëshiron.
Të pengon kur të flas
edhe pse kjo ndodh shumë rrallë.

Sepse ti po më largohesh
e më stë kam pranë
që të mbaj te gjoksi im
ashtu si të mbaja dikur.

Tani po më largohesh
e smë sheh dot në sy
sepse tash për ty
filloj një tjetër dashuri.

Harrove një vajzë
se të deshti shumë,
më shumë se vetvetën.

Shkove te tjetra
pa kthyer kokën mbrapa
e la duke qarë
e la duke vuajtur.

nuk ia the asnjë fjalë
por vetëm shkove
shkove e u largove.

Tani je larg
larg syve të mi
më mungon sot
më mungon cdo ditë.

Sepse ti ishe
dashuria të cilën
duke e pritur
më la e ka ikur.

- poezi nga Lulzime Rexhepi


- Poezia u dërgua nga Lulzime Rexhepi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  24

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet