Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lume Dakaj - Qika E Nanes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Lumja un qe t'kam oj bij
ti je gzimi ne ket shpi
knaqem sa her qe te shoh
ma mbush zemren me dashni
bojna plane dit per dit
ku me dal e mu shetit
njana tjetren asniher
nuk e lajna meu merzit

Qika nanes ma e mira
tu plotsofshin krejt deshirat
te ka nana si mbretresh
tan jeten t'pafsha tuj kesh
2x

Te ka nana qik hastret
veq me ty boj muhabet
dalim bashk kafen me pi
knaqem bashk si nan si bij
bojna plane dit per dit
ku me dal e mu shetit
njana tjetren asniher
nuk e lajna meu merzit

Qika nanes ma e mira
tu plotsofshin krejt deshirat
te ka nana si mbretresh
tan jeten t'pafsha tuj kesh
2x

Qika nanes ma e mira
tu plotsofshin krejt deshirat
te ka nana si mbretresh
tan jeten t'pafsha tuj kesh
2x
Lumnije Dakaj
Publikimi: 15/11/2022
Muzika: Armend Mustafa
Teksti: Abaz Selmani
Orkestrimi: Armend Mustafa


Lume Dakaj - Qika E Nanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qika E Nanes".
3. Video është e këngës "Qika E Nanes", por nuk këndohet nga Lume Dakaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lumnije Dakaj:


Komente 0