Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Axhami

Lumturie Axhami
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  112

Lumturie Axhami është këngëtare e njohur. Një hit këngëtare ndërvite ka qenë dhe vazhdon të jetë aktive Lumturie Axhami, ndonëse shumica e mbajnë mend atë vajzën me flokë kaçurrele që i këndonte dashurisë dhe të rinjve. E lindur në Han Të Elezit, ku nis hapat e para në muzikë. Ka edituar disa albume, të cilët kanë qenë të suksesshëm. Jeton dhe vepron në Kërçovë. Të gjitha këngët e saj kanë qenë hite dhe sot e kësaj dite dëgjohen, përfshirë këtu Këngën e Rexhës, Prej Zemanit, Kthema mua fatin tim, Oj Lajle, etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

2


Komente 2