Lumturie Axhami
Lumturie Axhami
Lumturie Axhami
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Lumturie Axhami është këngëtare e njohur. Një hit këngëtare ndërvite ka qenë dhe vazhdon të jetë aktive Lumturie Axhami, ndonëse shumica e mbajnë mend atë vajzën me flokë kaçurrele që i këndonte dashurisë dhe të rinjve. E lindur në Han Të Elezit, ku nis hapat e para në muzikë. Ka edituar disa albume, të cilët kanë qenë të suksesshëm. Jeton dhe vepron në Kërçovë. Të gjitha këngët e saj kanë qenë hite dhe sot e kësaj dite dëgjohen, përfshirë këtu Këngën e Rexhës, Prej Zemanit, Kthema mua fatin tim, Oj Lajle, etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Komente 2