Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Axhami - Endrra Ime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur u ula buke me hanger
S'po me zinte vendi gjalle
Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

Si arshiku ne arshikore
Kena ra si peshku ne zall
Shpirtin djalo seç ma more
Zemren time ta kom fale

Shpirtin djalo seç ma more
Zemren time ta kom fale

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

...

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te çoj fjale
Une jam djege e jam pervelu

Ti n'dritare une n'çardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Lumturie Axhami - Endrra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra Ime".
3. Video është e këngës "Endrra Ime", por nuk këndohet nga Lumturie Axhami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lumturie Axhami:


Komente 0