Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturije Drenovci (Laqja)

Lumturije Drenovci (Laqja) - Jetë O Jetë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kurrë s'do ta harroj
atë verë të nxehtë
kur isha me ty
çdo gjë ishte e lehtë

Nuk ke pasë mëshirë
kur më le atë ditë
e tash them lamtumirë
sesa më len me të pritë

Jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare

O jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare

Sa çel e mbyll sytë
ëndrra më mbaroi
tash jam pa ty
dhe jeta më dënoi

Nuk ke pasë mëshirë
kur më le atë ditë
e tash them lamtumirë
sesa më len me të pritë

Jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare

O jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare

Jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare

O jetë o jetë ç'ka më ke provu
dashuri të vërtetë s'më ke dhuru
jetë o jetë kadalë kadale ti po kalon
për mua s'gjete qare


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajLumturije Drenovci (Laqja)
Publikimi: 09/10/2023
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: A Films
Teksti & Muzika: Valon Gashi


Lumturije Drenovci (Laqja) - Jetë O Jetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetë O Jetë".
3. Video është e këngës "Jetë O Jetë", por nuk këndohet nga Lumturije Drenovci (Laqja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lumturije Drenovci (Laqja):


Komente 0