Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


Historia Jone

Urime 28 Nentori
Ju te rritur e femije,
Urime 28 nentori
Ju pleq e rini.


Nentor o muaj i bekuar,
ti je muaj i Ilirise,
Muaj i shenjte
i Dardanise e Arberise.


Ta kujtojme pak
sa sakrificat jane bere,
sa njerez rane
per liri,e per vatane.


TA mbajme koken lart,
ta dime se kush jemi,
trashegimtare te kujt jemi
dhe qfare historie kemi.

- Poezi nga Lundrim Kuqi


- U dërgua nga Lundrim Kuqi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0