Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Historia Jone

Urime 28 Nentori
Ju te rritur e femije,
Urime 28 nentori
Ju pleq e rini.


Nentor o muaj i bekuar,
ti je muaj i Ilirise,
Muaj i shenjte
i Dardanise e Arberise.


Ta kujtojme pak
sa sakrificat jane bere,
sa njerez rane
per liri,e per vatane.


TA mbajme koken lart,
ta dime se kush jemi,
trashegimtare te kujt jemi
dhe qfare historie kemi.

- poezi nga Lundrim Kuqi


- Poezia u dërgua nga Lundrim Kuqi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet