Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vitin e Ri

Babagjyshi I Vitit Te Ri

Babagjyshi i vitit te ri
me nje thes ne dore,
po ecen neper bore.

Vetem qe femijtet t'i gezoje
dhe vitin e ri
t'jua uroi.

Thesin e ka
plot me dhurata,
plot me sheqera dhe qokolata.

Femijet te lumtur
babagjyshin e gjikojne,
me shume dashuri ate e perqafojne.

Por,kur del vera
babagjyshi nuk shihet,
dhe askush s'e di
se ku ai fshihet.

- poezi nga Lundrim Kuqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  127

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet