Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Babagjyshi I Vitit Te Ri

Babagjyshi i vitit te ri
me nje thes ne dore,
po ecen neper bore.

Vetem qe femijtet t'i gezoje
dhe vitin e ri
t'jua uroi.

Thesin e ka
plot me dhurata,
plot me sheqera dhe qokolata.

Femijet te lumtur
babagjyshin e gjikojne,
me shume dashuri ate e perqafojne.

Por,kur del vera
babagjyshi nuk shihet,
dhe askush s'e di
se ku ai fshihet.

- Poezi nga Lundrim Kuqi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 3