Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lundrim Paçuku - Pragu I Vegjëlisë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pragu I Vegjëlisë".
3. Video është e këngës "Pragu I Vegjëlisë", por nuk këndohet nga Lundrim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lundrim Paçuku - Pragu I Vegjëlisë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

16/02/2012

2012-02-16T03:58:09+00:00Erdha prap tek ky praq i dashur
ku gjithçka me ze te ngrohte me thote
"mirese vjen"
dhe çdo zemer portat mi mban hapur
vendlindje qe n'krah me ke mbajtur
mua birin tend me mall me pret
e me percjell.
Tek i njoha une nene e babe
ma degjove ti te paren fjale
dhe hapin qe hedh kudo ne atdhe
ti e ndoqe me syte e nenes
Lule jene biro kete dhe.

Ref:

Te madhen dashuri qe nena na mekoj
ja fali SHqiperise
ndaj zemra saj gufon
se qumshti qe pikoj e u be drite

Te madhen dashuri qe nena na mekoj
ja fali SHqiperise
ndaj zemra saj gufon
se qumshti qe pikoj e u be drite

Dhe bijte e saj jo kurre se harrojne
ate prag te pare
pragun e vegjelise.


Më Shumë Këngë Nga Lundrim Paçuku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet