Lutfi Coka
Lutfi Coka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Arn
  • Jeton në
  • ShqipëriBiografia

BIOGRAFIA: Lutfi Coka është një poet dhe autor/publicist. Lutfi Coka lindur ne fshatin e Arnit. Arsimin e mesem e mbaroi ne vendine lindjes me rezultate te shkelqyera e per pasoje mu dha e drejta e studimit qe te vazhdoje shkollen e mesme pedagogjike “Shejnaze Juka” ne qytetin e Shkodres mbaruar 15 qershor 1971. Emrohem mesues ne shkollen 8-vjecare te Arnit ku punova per nje vit e pastaj iu perkushtova per dy vite sherbimit te detyruar ushtarak ne qytetin e Vlores nga dhjetori 1992-1994. Atje isha ne sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0