Live Video

Lutfi Muca - Lulekuqja E Kosoves  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/11/2013

2013-11-25T19:18:07

Pjesëmarrëse në

Musical-Fest 2013Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulekuqja E Kosoves" kënduar nga Lutfi Muca.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lutfi Muca i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Haxhi Maqellara. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
Eu asnjë fjalë s'i shpëtoj o prej goje
Nanë moj sa shumë duroj
Hej hej nan moj sa shumë duroj

Eu shkuma t'bardha i dilshin prej goje
Shokët nan s'i tregoj
Hej hej shokët nan s'i tregoj

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

II
Eu flioj jetën për idealet
Vdiq nanë moj që t'jetojë
Hej hej vdiq nanë moj që t'jetojë

Eu u shembëlltyra e saj anembanë
Në shekuj nanë do të jetojë
Hej hej në shekuj nanë do të jetojë

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

...

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonëMë Shumë Këngë Nga Lutfi Muca: