A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lynx
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  13
Music genres: Pop-Rock

Lynx is a popular group/singers. Grupi LYNX perbehet:
Aurel Gjini - Guitar
Endrik Beba - Vocal
Eno Gjoni - Drums
Renato Rexha - Keyboard

Rock-grupi LYNX nga Tirana jane formuar ne vitin 2007, ata fillimisht filluan duke performuar ne clube te ndryshme ne qytete te ndryshme te Shqiperise. Ata vazhduan me grupin dhe pas nje viti, leshuan kengen “Bej cfare ti do” e cila u mireprit nga publiku,

Në Maj 2009, Lynx marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shqiptaria".

Në Nëntor 2010, Lynx marrin pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Nuk Ma Ndjen", teksti i te ciles u komentua shume dhe kenge e cila u kualifikua ne semi-finale.

Ne vitin 2011 ata per here te pare bene nje video-spot, te kenges “Peng i kohes ti s’do jesh”.

Në Qershor 2012, Lynx marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Peng I Kohes Ti S'do Jesh".

Në Nëntor 2011, Lynx marrin pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Eshte Per Ty Kjo Melodi".

Në Maj 2012, Lynx marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Eshte Per Ty Ky Refren".

Në Nëntor 2012, Lynx marrin pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Sa Pak Mjafton".

Në Dhjetor 2012, Lynx marrin pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Si Ty Askush".

Në Prill 2013, Lynx marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 me këngën "Gjysma Ime Me E Mire".

Në Maj 2013, Lynx marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Imazhi Yt Me Ndjek Pas".

Në Nëntor 2013, Lynx marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "S'dua Të Mbarojë".

Në Dhjetor 2013, Lynx marrin pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Princesha".

Në vitin 2013, Lynx publikojnë albumin "Sa Pak Mjafton".

Në Maj 2014, Lynx marrin pjesë në Top Fest 11 me këngën "Deshmitar", në bashkëpunim me Andy.

Në Maj 2015, Lynx marrin pjesë në Top Fest 12 me këngën "S'dua Te Mbaroje 2".

Më datë 2 Gusht 2016, Lynx publikojnë videoklipin "Verë 16". Muzika e këngës u punua nga vetë Lynx, teksti u shkrua nga vetë Lynx, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpëtim Saraçi.

Në Shtator 2016, Lynx marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Gjithmone".

Në Dhjetor 2016, Lynx marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Sot".

Në Dhjetor 2017, Lynx marrin pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Vonë".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Lynx »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019