A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Lyric Master - Shqiptare Kosovare  (Feat. Kusha & Real-k)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/02/2010

2010-02-27T21:49:45

Featuring

Kusha (Kushtrim Kelani)

Featuring

Real K


Ref x2:
Oj shqiptare kosovare
Hajde edhe ti hyn ne valle
Qasi jam po pom heton
Zemra ime ty ma te kerkon

Dua sonte te therrash
Do te rri vetem me ty
Koha sonte na pret bashk
Neve po na bon me sy

Une e di shqiptare se qka ti meriton
Sa her qe te shoh jeten po ma shton
Shqip kosovare ti je lind per mu
Sa her qe te shoh ma shum po t’du

Dy zemra me njera tjetren me jeto jeten
Me tregu t’verteten
Dhe diqka mos ligq qendro se kaq
Ty shqiptare nuk do me te lan vet

Oj shqiptare kosovare
Hajde edhe ti hyn ne valle
Qasi jam po pom heton
Zemra ime ty ma te kerkon

Gjith ndodh hera e par
une per ty sod kam ardh
Ti shqiptare mu um kall
krejt zemren ma ke marr
Krejt zemren ty ta kom fal
sy te ti mu kan nal
Krejt ven zemren tem
kurr po te shoh po mes pa fjal
Sun po gjaj shpreje perspektiv je leje
Arsyjen gjeje mu afro ngat teje

Afrona me ni Jack bohem tok hajt trek
Mos ta nin une kam lek veq chill sa ma nalt

Ishalla mendon ti qka po mendoj edhe un mos mi qu ment larg po mu thy sa ma shum
Per qata une po kam qef veq ty me te pas afer yeeah -- nuk po ndin ma per tjener sen

Ref x2:
Oj shqiptare kosovare
Hajde edhe ti hyn ne valle
Qasi jam po pom heton
Zemra ime ty ma te kerkon

Kosovare te je lind per mua
Zemrat e tona dojn tjen t’bashkuara
(shqip) Kosovare ti je lind per mu ket gje ti duhesh vet me kuptu

Shqip! Kosovare ti je lind per mua
Zemra tona dojn tjen t’bashkuara
Shqip! Kosovare ti je lind per mu sdi pse a thu? Qe kaq shum po te du

Ref x2:
Oj shqiptare kosovare
Hajde edhe ti hyn ne valle
Qasi jam po pom heton
Zemra ime ty ma te kerkon


Lyrics submited by  TrimjaA
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019