Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Po Pritoj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Pritoj".
3. Video është e këngës "Po Pritoj", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Po Pritoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  48

Këngë e albumit:

"Recept"

Komente

2 🔥

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00NJË ditë prej diteve e mora pi Gencit qët bit,
nuk disha shka me shkru në ta e qysh me ja nis,
e dheza televizionin me gjet far inspirimi,
terr para syve Kaltrina Selimi,
ajo thot "Une Gjithmon Fitoj",
e une thom "Une Gjithmon Pritoj".
Çdo plan që ma herët e kom planifiku ka deshtu n'start se une kom pritu,
me muzik ja kom nis
99 ka fundi,
çdo vjet tu i thon vetit sivjet pom del albumi,
n'intervista tu dal e tu premtu shum,
ka 8 vjet e une pa album,
me fakulltet problem i njejt ska pare prej ati seni kshtu që leje kejt,
parameno mu qu n'7 me pas obligim me prish gjumin e mirë për nji nënshkrim.

(Refreni 2X)
Unë veq po du me flejt po du me pushu,
ma shum po du me nejt ma pak me punu,
qu mu bo gati po pritoj,
qu me shku ne pune po pritoj.

Kthena ne mëngjez i pit i bom rrot,
liftin e pres tu goksu votk,
menxi s'pres me kcy drejt e n'krevet,
mi mshel syt ëëë sa lezet,
hi mrena n'dhome i msheli dritaret
e msheli edhe derën i mshefi cigaret,
shtrina edhe mir nina kur du me pushu,
e nali telefonin se sdu mem pengu,
tamon i msheli syt ja nis kryt mem vlu,
Kastriot Tushës zonin ja kan lshu "Çapkëne moj",
kojshi t'lutna nale qët paranoj,
i mloj vesht me jorgan mledhna bona zero,
me flejt ni ditë mire i japi 1 milionë euro,
edhe ni ditë pa gjumë po skom qka boj,
qu me shku ne pune po po pritoj.

(Refreni 2X)
Unë veq po du me flejt po du me pushu,
ma shum po du me nejt ma pak me punu,
qu mu bo gati po pritoj,
qu me shku n'punë po pritoj.

Me ni sy qel dal e dhezi kerrin,
nuk i shoh qelsat përballë e kom terrin,
e krevetit kur ta shti kryt ne jargan,
hala tu pa ondrra me dur vullan,
nervoz shumë gati për përleshje
deri sa te mrrij ne punë gati boj ndeshje,
sum pushon telefoni deri n'mesditë,
tamon i msheli sytë qohen shokët e mi,
prap njejt ja nis telefoni kërset,
aaa ku je njeri qe hala ne krevet,
a pot vjen mir a,
le
bre a e din qka te thirra,
sot e kom ditelindjen i kom ble 10-të gajbe birra,
hmmm nejse po menoj a vi a svi sdi sonte te kallxoj,
leje babës mos e prish une për dosta pe boj,
babës kejt okej veq une po pritoj.

(Refreni 2X)
Unë veq po du me flejt po du me pushu,
ma shum po du me nejt ma pak me punu,
qu mu bo gati po pritoj,
qu me shku ne pune po pritoj


Ky tekst u dërgua nga Kasppery   ghettoooo
Më Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet