A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Top 200

Lyrical Son - Jo Haver  (Feat. Nuke)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/08/2013

2013-08-13T18:05:40

Featuring

Nuke

Këngë e albumit:

"Zimasamshevy"


REFRENI (LYRICAL SON):

Menon që je bo IN, se dikush po ta din
1 refren Ty, JO HAVER/
Mu m'njohin si Festim, që me dasht e bon IN
çdo kong Ty, JO HAVER/
Kqyrem tu Bërtitë, Mu bashk me publikë
çdo rresht tu e ditë Ty, JO HAVER/
S'muna mu habit se Mu nuk m'lojn t'mitë
me rrshitë Ty, PO HAVER/

NUKE:

Kur vet loja osht e untë, kallzom çka Karim munesh me honger/
Nëse po flen Hip-Hopi, Mu o' ka m'sheh n'Ondërr/
FEJKA, FUCKED UP, WAKE UP, Hjeke qata MAKE UP/
Senet ti qet t'njejtat, Tik-Tak/
Koha po t'kalon, sun pe qet asni hap se koma po t'sharron/
U Kry se je Fry tu e honger pjesën qe st'takon/
Gojën që se ke Ushqy Dje, Sot po t'kafshon/
Tash kallzom a ja ka vlejt, me metë Fallc Përjetë/
Me hup Ndjenjën, mi qu durtë Përpjetë/
E Sot po m'thu që je Përpjekë/
Për me na qelë Rrugë, a për me na lidhë Durtë/
Kthehna me ti idh Trutë/
Se Ti shyqyr koke shnosh, a Un jom hala i smutë/
Salute, ta lo Dhipin e PALUT/
A ngut ? e ki t'sigurt që nuk rrijm Urtë/
Festim edhe Nuk', merr msim edhe HUP.

REFRENI (LYRICAL SON):

Menon që je bo IN, se dikush po ta din
1 refren Ty, JO HAVER/
Mu m'njohin si Festim, që me dasht e bon IN
çdo kong Ty, JO HAVER/
Kqyrem tu Bërtitë, Mu bashk me publikë
çdo rresht tu e ditë Ty, JO HAVER/
S'muna mu habit se Mu nuk m'lojn t'mitë
me rrshitë Ty, PO HAVER/

LYRICAL SON:

Publika o' përpara, Specat i kom mbrapa/
n'Binë jom tata-mata, Shpina Automata/
Qielli pin Sallata, Bagere t'Rentirata/
Bongo-bong Combo, Lyrical Sinatra/
My Argentino Dogo, Frankie white nose/
E Pret veq ni Go-Go, cilindo me Sosë/
Ngrihni sikur n'Foto, veq ktu nuk boni Poza/
Po harroni kush jeni, Ju ka kap Skleroza/
Si Pidha xheloza, kur mrena nervoza ju metë/
S'muni jasht me qitë se hani rrehë për Dekë/
Se s'keni qka me thonë, pos me ngjitë naj t'metë/
Me honger Mut nër Shkallë, e me dalë n'gazetë/
NO Man per mu kjo nuk o' sen/
Mas keqi që pi bjen mu shty me ni Boy-Band/
Jau lidhi ..., Beso nuk o' larg MAN/
Shilojna pak n'ven, e ngojm me ni Spec Djegs/
Veq thirri Who's Next, Mothafucka' I'm Roofless/
Mjekrrën e kuqe, përpara e mas luftës/
Respeki para tutës, kto e merr si edukatë/
Mentalitet i rrugës, kur vjen puna per mu matë/
S'kena qka me zgatë as S'kena qka me folë/
Zemrën e kom t'madhe edhe juve me ju dhonë/
Edhe Bukën me jau lonë, veq mos t'ju shoh n'Radar/
A n'bofsha me ju Pa, se lo ftyrën pa jau marrë/
S'mirrna me fjalë, se i kom t'lehta/
N'krahasim me vepra, kqyre punen tonde, mos m'shti mi qelë Kthetrat/
Se s'kom nevojë për Krah, se Krah jom vet/
Jom i rrit' n'asfallt, jetojna kejt Na njejt/
Po menoj nuk kom nevoj me ju bo Stila/
Atyne që na kan pru, Hatri i tyne jena n'Bina/
Prej Loqkes t'Zemrës, FALEMINDERIT/
E muzikën e mirë ja leni ktij' Haverit/

REFRENI (LYRICAL SON):

Menon që je bo IN, se dikush po ta din
1 refren Ty, JO HAVER/
Mu m'njohin si Festim, që me dasht e bon IN
çdo kong Ty, JO HAVER/
Kqyrem tu Bërtitë, Mu bashk me publikë
çdo rresht tu e ditë Ty, JO HAVER/
S'muna mu habit se Mu nuk m'lojn t'mitë
me rrshitë Ty, PO HAVER/


Ky tekst u dërgua nga ZIMASAMSHEVY   tanimix   Xaimmi1
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019