Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Qa Ki

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qa Ki".
3. Video është e këngës "Qa Ki", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Qa Ki  (Feat. Lumi B & Singullar)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Zimasamshevy"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Lumi B

Featuring

Singullar

13/08/2013

2013-08-13T17:05:41+00:00REFRENI (LYRICAL SON):

Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/
Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/

LUMI B:

Okej, Okej po vina bonu gati se u ndrru data/
U ndrru Repi i mloj Rrugt Nata/
S domethon që s'kena pru Dhurata/
Lumi B, Lyrical kthejna realitet si Shuplaka/
Jeta s'osht e bukur si n'Prralla/
t'kallxoj qysh jetohet n'asfallt te Mahalla/
Nëpër Trotuara qaty ku i kom gjujt Rimat e para/
Ku i kom ngreh Spllifat me fara/
m'ka msu ma shumë se Abetarja/
Ktu 1 Sekond zgatë 1 Minut, Ditën je Mangup, Natën tuts/
Ruhesh se nuk e din kush po t'qin nanen Stupc/
Nuk e din a jon armiqt a dostat e tu/
Kur bjen Shi, Rrugt bohen t'rrshitshme/
Vjen Nata bohet Terr e Ti kurgjo hiq s'sheh/
Edhe me mujt me t'ndihmu najkush hiq st'sheh/
Mirësevini n'venin tem, Senet e përditshme/

REFRENI (LYRICAL SON):

Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/
Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/

LYRICAL SON:

Singi, Lumi, Festimi, Hej hekni Kaqketat/
Kena bo shum për Hip-Hopin, thirrna Brothers TEREZA/
Jeni t'vogël Kikireza, kur po folni si Vitesa/
n'fakt pe idhni qaq shum, s'ka mo Teori as Teza/
Sa mut tingllon, kur Ju Repni papq/
Shkurt po thom si mu nxon prej Goje kaps/
HATE nuk kom, po jom REAL deri n'asht/
Pi mrehni dhomt, mos po ju permeni n'takt/
Llaskuca, shqip Qen endacak/
Sa her m'nijn n'beat, ju hijn Ethet n'bark/
Jau qi ndjenjat Deep, derdhna n'takt/
Wanna Blaze a Fat one, si Kresha n'Fakt/
Specat ma sakt, Na jau djegim e rexhim thoben/
Thuju mos t'munohen, se veq palidhje lodhen/
E nëse nuk pajtohen, le t'shkojn n'ministri t'punve t'kota t'ankohen/
Veq mos t'ma hupin Kohën/
Problemi yt (yt), që tu ka bo virtyt/
secili me t'mytë (t'myt)/
Bile mos bir hyp, beat-a mos vjedh lyp/
I qesim sheqer kryp, ti dho Une vet dy/
Ti nime s'ki Lek, RRYP/

REFRENI (LYRICAL SON):

Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/
Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/

SINGULLAR:

Hip-Hopin e kom Dhez, Hajde ngrehni Tima/
N'mes t'rrugës me Kerr se m'Pëlqen vija/
Jeni dal prej Tripit, Kthehuni ka Kibla/
Sa s'ju Rreha Libra/
O' qu prej Vorrit ALI PODRIMJA/
Ata që m'Feel-itin, ju qohet Kimja/
Ujk i Moqëm, Veq po m'ndrrohet Kimja/
Juve n'Hip-Hop, ju ka dalë Kimja/
Ju s'keni Zo, Charlie Chaplin-a/
Po ju lidhet Guha n'nyj tu thon Rima/
Tu mos thon Sen, Veq tu honger Kar/
Prit sa t'vi Une, E' e sheh qysh t'mar/
Ju kom shti n'Nishan si Bujari/
Repera plot, po nuk pi mban Magari/
Repera t'shpejt, po pi kap Radari/
BEEF me Mu ? So ka m'han Kari/

REFRENI (LYRICAL SON):

Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/
Pse pi qon Hunt mothafucka', QA KI ?/
A veq pse mir punt i kom edhe po mbrrij/
Pse m'kqyr Mu, Ajo vet nuk e di/
Amo leht e kom me Nxon, po nuk po du me iii/


Ky tekst u dërgua nga  ExCaliBuR   tanimix   Xaimmi1
Më Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet