A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 09-01-2016
  Reperi Lyrical Son dhe Gresa janë bërë prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Eva. Lindja është kryer në Chicago të Amerikës. çifti është shumë i lumtur dhe sigurisht ajo shprehet nga fotot e postuara dhe nga një mbishkrim ku falenderojnë zotin për dhuratën....

 • 07-01-2016
  Reperi i njohur i labelit P.I.N.T Lyrical Son sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri "Hey Hey Hey", një baladë ritmike ashtu siç di vetëm Lyrical Son ta sjellë... Kënga & Teksti janë realizuar nga vetë Festimi e ndërsa mix & master është realizuar nga Big Bang Beats në RED BOX Entertainment. 148/148449 Kënga është punuar në tërësi dhe për këtë projekt Festimi ka zgjedhur edhe orkestër në përbërje nga Astrit Stafa – Guitar, Visar Kuçi – Bass, Dukagjin Muhagjeri – Piano & Ertan Ilyaz – Kaon. Gjithashtu edhe v...

 • 31-12-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto të tijën bashk me bashkshorten e tij Gresën ku shihen duke ngritur nga një dolli. Në mbishkrimin e fotos ai ka shkruar një urim të veçantë për Vitin e Ri 2016: "Ehh, qe edhe 2015-ta eci...!!! Mas pari kisha dasht me falenderu Zotin, per shendetin dhe te gjitha te mirat qe na solli gjate ketij viti, por edhe gjate gjithe jetes. Se dyti, kisha dasht me ju uru te gjitheve (ne emen temin' dhe familjes), Vitin e Ri, duke ju deshiruar shendet, paqe ...

 • 27-11-2015
  Presidentja Jahjaga sot ka qenë në fokus të medieve, sidomos pas fotove në të cilat shihet me armë në dorë. Këtë gjë e ka komentuar edhe reperi Lyrical Son i cili përmes një fotografie dhe një mbishkrimi mesa duket është ndier krenar për të paren e vendit. “O qfar Erdogani bre a qfar Putini, Shkelqesia e saj, zonja Jahjaga t'sos' Pluma.. !! #Presidentja #Burrneshë #LockNLoad #CounterStrikePernime..!!! #B43#M4a1 #ShokuuuJone”, ka qenë mbishkrimi i Lyrical Son....

 • 19-11-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një foto me një mbishkrim zhgënjyes ndaj ngjarjeve të fundit të ndodhura në Prishtinë. Ja se çfarë ka shkruar ai: "Mos me fol shume, e mos perça me teper kete popull, shkurt i bjen me thon, Harrone Parisin e Sirine e Terroistat e krejt kto ndodhite e botes (me keqardhje e them), o shikone oborrin e juaj o Shqipetar'... O kurre hallall mos ju qofte gjaku i deshmoreve, e sakrifica e ketij populli te mjere, qe udhehiqet nga kta PolitiKuaj, qe nuk ju intereson Kombi e as Shteti po Karrika... Zoti ju Marroftë ..!!! #PRAYFORKOSOVO. #HANIBASHK #PUNONIPE...
 • 08-11-2015
  Lyrical Son është njëri nga reperët më të kërkuar kosovar dhe numëron mijëra fansa në rrjetet e tij sociale. Ndonëse nuk është aq aktiv me këngë & videoklipe por ai prap se prap vazhdon të pëlqehet. Mjaft e përfolur është edhe jeta e tij private, pasi ai ka mjaft mirë këtë pjesë. Është i martuar dhe jeton me bashkshorten dhe dy prindërit në Prishtinë. Bashkshortja e Festimit, Gresa ka jetuar për shumë vite në Amerikë dhe dëshira për të shkuar atje bashk me Lyrical Son sigurisht që është e madhe. Së fundmi ata kanë vizituar Çikagon dhe kanë vizituar të afërmit e Gresës. Ata gjithashtu kanë postuar një foto së bashku në Insta...
 • 23-10-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një foto të tij së bashku me prindërit teksa në mbishkrimin e saj ka shkruar disa fjali ku tregon se sa krenar ndjehet ai me ta. “Ndihem krenar' qe jom fryt' i dashurise juaj o Prinderit me te mire ne bote..!!! Ju dua shume, shihem shume shpejt..!!! #Nanë #Babë #Familja..!!!”, ka shkruar Festimi sipër fotos. Ndryshe ai ka treguar edhe më parë në disa intervista që është shumë i lidhur me familjarët e tij!...

 • 16-09-2015
  Njëri ndër reperët më të përfolu Lyrical Son së fundmi ka lëshuar edhe një status tejet interesant. Ai me këtë rast siç duket ka bërë edhe një dedikim të veçantë. Por se për kë nuk e dimë. Ai vazhdimisht përmes rrjeteve sociale shpreh dashurinë që ka ndaj gruas së tij e për këtë gjë siç duket është kritikuar. Me këtë rast ai ka vendosur të bëjë edhe një status me mbishkrimin. “Pamja ime për momentin. Edhe pse boll ma keni tesh qe kishe jom bo shume Lover, po skom qka me ju bo juve qe sjeni knaq ne VAKT kur o dasht..!!! Vone keni bo pare edhe vone shume jeni kthjell 😂😂😂.. Ju don leshka prap se prap”, ka shkruar reperi....
 • 22-08-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një foto me një urim mjaft të veçantë. Ai ka vendosur të urojë gruan e tij Gresën me rastin e ditëlindjes së saj. Dhe me këtë rast ai kishte zgjedhur fjalët: “Urime ditëlindjen dashni...!!! Ishalla plot tjera me shëndet me mu edhe familje...!!! #TdonLeshka, raporton teksteshqip. E ndërkohë labelin PINT nuk është se e kemi parë shumë aktiv këtë verë me këngë 7 klipe, por pavarësisht kësaj ata nuk kanë mugnuar nëpër koncerte....

 • 04-08-2015
  Na rastis shpesh herë që të shohim këngëtarët apo reperët tanë që të prezantojnë prindërit në rrjetet e tyre sociale, por reperi i njohur Lyrical Son ka bërë të kundërtën. Ai ka publikuar një fotografi me gjyshin, ndonëse ai është shumë më i vjetër në moshë Festimi thotë se kanë mjaft komunikim mes vete dhe janë shumë të lidhur....

 • 02-08-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son pas bashkpunimit të suksesshëm me reperin Bimm Bimma që sollën në treg videoklipin "They don`t know", ai ka publikuar edhe një bashkpunim tjetër. Festimi ka qenë i ftuar në këngën më të re të artistit PureValone i cili ka publikuar videoklipin e tij të ri "Spo du me shit shpirtin" Lyrical Son këtë verë do të vijë edhe me projekte të tjera solo të cilat do të jenë nën ombrellën e label-it PINT....

 • 28-07-2015
  Reperët 2po2, Lyrial Son, Capital T dhe Mc Kresha, janë duke kaluar këtë verë nëpër koncerte të ndryshme. Gjatë natës së mbrëmshme ata kanë performuar në skenën e njërit prej klubeve të qytetit të Ferizajt ku u pritën nga një numër shumë i madh i fansave, raporton Indeksonline. Për t’i dëgjuar reperët kishin ardhur 2,500 mijë njerëz e që konsiderohet si rekord për këtë vit. Siç edhe shihet nga fotot e publikuara klubi ishte i mbushur plot e përplot me njerëz. Para disa ditëve po në këtë qytet performuan edhe dyshja më e përfolur...

 • 14-07-2015
  Reperi Lyrical Son ka qenë i ftuari i rradhës në emisionin "21 gradë" i cili po transmetohet në RTV 21 nga gazetarët Blerona Zeqiri & Meti Alshiqi. I ftuar në këtë emision Festimi përveq projekteve të tij të reja muzikore ai tregoi edhe për angazhimet që ka brenda këtij muaji në sezonën e verës. E njëra nga pyetjet më interesante që iu bë gjatë kësaj interviste ishte se çfarë mendimi ka ai për Unikatilin. Dhe Lyrical Son u shpreh kështu: “Unikkatili është një reper që bashkë me NR-at, reperët e parë shqiptarë, kanë arritur të thyejnë barriera të rëndësishme, barrierat e mëdha të hip hopit"...
 • 11-07-2015
  BimBimma pas këngës “Darling” ka vendosur të vij me një bashkëpunimj, por nuk ka ikur nga P.I.N.T. Reperi ka vendosur së bashku me Lyrical Son të sjellin një projekt të ri. Kështu ka lënë për të kuptuar postimi i fundit i Festimit në Instagram i cili ka shkruar “Xhamat qel n`kerr PAC i bërtet. Ata nuk e dinë”. Po kështu kësaj i ka shtuar edhe fjalët “Do të publikohet së Shpejti" Se çfarë kanë gatuar “Specat” këtë herë mbetet të shihet....
 • 05-07-2015
  Lyrical Son, reperi i njohur i labelit P.I.N.T vjen në këtë intervistë ekskluzive për teksteshqip.com për të na rrëfyer disa nga projektet e këtij label-i për sezonin veror 2015. Ai këtë vit e ka nisur me projektin e këngës "A thu kush?" për të cilin thotë se është ndarë i kënaqur me suksesin e tij. gjithashtu ai na flet edhe për koncertet dhe të rejat e tij mbi jetën private... TeksteShqip: Lyrical Son, përshëndetje. Na tregoni pak rreth projekteve & angazhimeve tuaja së fundmi si solist dhe angazhimeve të labelit PINT në përgjith...

 • 18-06-2015
  Dy reperët tanë të njohur Ledri Vula & Lyrical Son natën e mbrëmshme e kanë bërë në një vend mjaft të pazakontë. Në disa foto të postuar nga ata të dy në rrjetin social Snapchat shihen duke fjetur në aeroport teksa presin për të hipur në avion. Siç duket koncertet e shumta dhe mbrëmjet muzikore jasht vendit i kanë lodhur shumë artistë tanë teksa pushojnë në karriget e prtijes....

 • 29-04-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son, është shumë i hapur dhe zakonisht flet pa dorëza. Ai, ka bërë të ditur se në Kosovë ka MC edhe më të mirë se këta që janë të famshëm, por që nuk kanë mundësi të dalin në shesh. Reperi që ndër vite ka realizuar shumë bashkëpunime me këngëtar të ndryshëm, ka thënë me shaka se të tjerët pëlqejnë të bashkëpunojnë me të, vetëm se ai është ‘’i kuq’’ (leshkuq). Ndryshe, Lyrical Son ka bërë të ditur se ndihet mirë me gjithë çfarë ka arritur, pasi arritjet e tij janë të pastërta. Festim Arifit që njihet me no...

 • 05-03-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son i cili është mjaft aktiv në rrjetet e tij sociale ka postuar së fundmi një foto ku shihet bashk me familjen e tij në një darkë me rastin e ditëlindjes së motrës së tij. Ai ka 1 vit që është martuar me gruan e tij Gresën por ndërkohë është shumë i lishur me familjen e tij. Në Instagram Festimi i ka shkruar edhe një urim të motrës së tij me rastin e ditëlindjes së saj....

 • 02-03-2015
  Reperi i njohur nga Prishtina Lyrical Son nëpërmjet rrjeteve të tij sociale ka treguar se shumë shpejt do të vijë me një këngë të re. Pa dashur të zbulojë shumë detaje rreth projektit, reperi ka treguar se kënga do të jetë hip hop dhe se do të shoqërohet edhe me videoklip. Për datën e saktë të publikimit të kësaj kënge ende nuk dihet, por Festimi iu është drejtuar fansave me "Së shpejti...."...

 • 09-02-2015
  Listës së këngëtarëve tanë që po sjellin këngë të reja i është shtuar edhe reperi Lyrical Son. Ai ka postuar një fotografi në rrjetin social Instagram brenda së cilës ja ka lënë një shkrim ku tregon se po sjell projekt të ri muzikor por nuk ka dhënë detaje shtesë, duke e lënë kështu surprizë për fansat e tij. ‘Guitar Check, Sax Check, Bass Check, tash veq edhe ca komponente tjera dhe kemi kengen plakooo...!!!’ janë fjalët e tij....
 • 24-01-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son si duket po qëndron për disa ditë larg gruas së tij Gresës. E kjo që po ja ndal zemren atij për shkak së po i mungon shumë ajo. “Ahh po keq me ke msu bre zemer..!!! Besom qe ora mu ka nal ne 7:15 Am sot..!!! E bashk me to edhe gjysa e zemres tem..!!! Veq dije qe shum shpejt jom te ti...!!! #tduShum..!!! #pomMungonShum'.!!!” Ishte mbishkrimi I reperit afër fotos ku shihej gruaja e tij....

 • 22-01-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një fotografi ku shihet duke u përqafuar me gruan e tij. Në verën e këtij viti ata bëjnë një vit që janë martuar, ndërkohë që në tetor të citit të kaluar ata ishin të dy në Amerikë. Pas postimit të fotos në mbishkrimin e saj rperi kishte shkruar “Ton' jeten qe don t'pres se po du une cdo mengjes me nda me ty...!!! #PseTfola..!!!”...
 • 11-01-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka shfrytëzuar rrjetin e tij social në Instagram për ti uruar mamasë së tij ditëlindjen. Ai edhe më parë ka treguar se ka një lidhje të veçantë jo vetëm me mamanë por edhe me dy prindërit. Ja se çfarë ka shkruar ai: “ Ti qe ishe, je dhe do te jesh gjithmone me dhe per mua...!!! Te falemnderit per ekzistencen, mundin, kohen, dashurine, edukaten, ushqimin e te gjitha tjerat qe mi dhurove ne jete MAM'..!!! Urime ditlindja NËNA ime e dashur...!!! Te don Sugari”....
 • 08-01-2015
  Reperi i njohur Lyrical Son ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihet duke i rënë kitarës si dhe ka shkruar një status rreth muzikës. Ai ka shkruar se muzika është arti që preferon më shumë dhe që sjell vetëm gjëra të mira. “Kur ka Gitare e muzik t'mire, ka inspirim, kur ka dashni, ka pozitivitet, kur ka rrespekt, ka harmoni shoqnore edhe familjare... #Shnet' #Paqe, #Dashni, #Familje, #Shoqni, #Rrespekt..!!!” - ka shkruar ai....
 • 12-12-2014
  Reperi i njohur Lyrical Son i cili për një kohë të gjatë ka qëndruartek e dashura e tij në Amerikë është rikthyer tek familja e tij në Kosovë, dhe te shoqëria e tij e ngushtë. Një arsye tjetër që ai është kthyer është se po pregaditë projektet e tij më të reja muzikore për këtë fundvit. 133/133388 Gjithashtu ai ka postuar një foto në Instagram ku shihet së bashku me familjen, të cilë ai i cilëson si më të shtrenjtët në jetën e tij: “Pas pushimit 2 muajsh tek miqtë e mi të dashur, kthehem në shtëpi tek familja ime e shtrenjtë. Ju duaa shumë o prindër , vëlla e motër (moza mungon haha)...!!!”, ka shkruar në mbishkrimi...
 • 17-11-2014
  Reperi i njohur Lyrical Son po qëndron ende në Amerikë me bashkshorten e tij ku pritet që shumë shpejt të kthehet në Kosovë për të filluar projektet e reja. Njëri prej tyre veç sa është finalizuar, "Love" titullohet kënga më e re e Lyrical Son e cila do të vijë edhe me videoklip. Klipi i kësaj kënge është xhiruar gjatë tourit të koncerteve të dy reperëve të njohur, Lyrical Son & Mc Kresha....

 • 24-10-2014
  Reperi i njohur Lyrical Son është duke kaluar momente shumë të bukura me bashkshorten e tij në Meksikë. Pasi kanë vizituar disa nga shtetet më të njohura ata kanë shkuar për të parë edhe disa krijesa shumë të veçanta. Bëhet fjalë për delfinët, të cilët Festimi i ka shumë për zemër dhe nuk ka ngurruar ta quaj njërin prej tyre edhe "shok". Në mbishkrimin e fotos në rrjetin e tij social instagram, ai kishte shkruar : "Say Hello To My New Friend: Aisha..!!! Aisha is only 4 yrs old... And she loves this LESHKUQ.”, “Thuaj tung shokut ti...

 • 22-10-2014
  Reperi i njohu Lyrical Son së fundmi është duke shijuar disa ditë pushime me bashkshorten e tij. 133/133388 Ata fillimisht kanë vizituar New York-un, e ndërsa tani gjenden në Meksikë, ku edhe kanë vizituar një nga qytet më të njohura të Meksikës siç është Kankun. 133/133386 Bashkshortja e Festimit ka publikuar disa foto në rrjetin e saj social në instagram teksa shhet së bashku me Festimin duke u nisur për në aeroport. Asaj fotoje ajo i kishte bashkangjitur mbishkrimin: “On to the next #airoportLife #My...

 • 25-09-2014
  Lyrical Son është pa dyshim një ndër rep artistët më të mirë që ka muzika shqiptare, koncertet e ndryshme gjatë verës dhe puna e tij muzikore jo vetëm që e vërtetojnë këtë por sjellin edhe të ardhura të mira nga muzika! 128/128639 Por nuk janë të vetmet të ardhura që i merr nga muzika. Ai ka edhe një biznes të tijin familjar dhe merret me drejtimin e kompanisë "Silk Trade". 132/132906 Së fundmi ai ka postuar një foto në rrjetin e tij social në instargram teksa e e ka shoqëruar me një mbishkrim mjaft int...

 • 10-09-2014
  Rep artisit i njohur, Festim Arifi apo Lyrical Son siç njihet në masë, duket se pas muajit të mjaltit ka ardhur përplot energji, ndërsa për publikun e vet do të sjellë risin e radhës. Reperi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’ ka lënë një mbishkrim i cili na bën me dije se ai së shpejti do të vijë me projektin e tij të ri i cili do të titullohet ‘S’e kom problem’, kështu të paktën ka shkruar Lyrical Son. E ky mbishkrim më së shumti i ka bërë përshtypje fansave të tij të shumtë të cilët duket qartë se me padurim po pr...


Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019