Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mabel Matiz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Fatih Karaca
 • Vendlindja:
 • Mersin 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Mabel Matiz është një këngëtar i huaj i njohur. Fatih Karaca, better known by his stage name Mabel Matiz, is a Turkish pop music singer-song writer. He chose his stage name from 2 different words that he was inspired by. "Mabel" is from the Turkish novel Kumral Ada Mavi Tuna by Buket Uzuner. It is the nickname of Tuna who is one of the main characters. "Matiz" is a slang word in the old Greek language meaning "drunk". "Mabel Matiz" reflects his point of view about the world and life. He began ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Mabel Matiz

Komente 0