Machiato Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Pejë 
BIOGRAFIA: Machiato Band është një grup artistësh i njohur. Machiato Band u themelua ne vitin 2003-2004. Fillimisht kengetar ishte Hekuran Krasniqi dhe kenga e pare e Machiato Band ishte "Fustani". Me ketë kenge u fitua çmimi në Video Festin Muzikor the Best Band ne vitin 2004. Pastaj rolin e kengetarit e mori saxophonisti i Bandit Dardan Gjinolli ku ende qendron si kengetar ne ketë Band bashke me Bekim Hallaqi (Keyboard) dhe Filonid Gjikolli (drumer). Machiato Band realizon te gjitha kenget e veta vetë n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Hekuran Krasniqi

Ish-Anëtar i grupit

Dardan Gjinolli

Ish-Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Anëtar i grupit

Dardan Gjinolli

Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Shto profile

zyrtareLive 2015 (2015)

Live (2014)

Pa Plumb (2010)

As Instrumental


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Dy Herë Më Vret
Ditëlindja E Saj
Nënë Kur Do Të Bëhesh
Te Hanen Te Prita
Xhejlan
Nga Jugu Ne Veri
Premtimet
Përjetë
Maska
Top Bore


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Zanzi Band

Maad Linkz

King Records

Stickers

Hithat

Diadema

Bam

Aragona Band

Rock Gjinis

Future Steps


Tags: Machiato Band, Makiato Band, Machiato Bend

Krijo Një Kartolinë