Machiato Band
Machiato Band
Machiato Band
  • Vendlindja:
  • Pejë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Machiato Band është grup artistësh i njohur. Machiato Band u themelua ne vitin 2003-2004. Fillimisht kengetar ishte Hekuran Krasniqi dhe kenga e pare e Machiato Band ishte "Fustani". Me ketë kenge u fitua çmimi në Video Festin Muzikor the Best Band ne vitin 2004. Pastaj rolin e kengetarit e mori saxophonisti i Bandit Dardan Gjinolli ku ende qendron si kengetar ne ketë Band bashke me Bekim Hallaqi (Keyboard) dhe Filonid Gjikolli (drumer). Machiato Band realizon te gjitha kenget e veta vetë ne produksionin e tyre te titulluar "Machiato Record". Vlen te permenden bashkpunimet me Ramadan Krasniqin, Genc Prelvukaj dhe Notin. Machiato band ne vitin 2008 ka marr pjese ne organizimin e festivalit te vjeter shqipetar "Zambaku i Prizrenit".

Menxher i Përigjithshëm: Bekim Hallaqi
Zhanri: Pop, Funk, Jazz, Pop-Folk
Singer: Dardan Gjinolli
Instruments: Dardan Gjinolli (Sax) / Bekim Hallaqi (Keyboard) / Filonid Gjikolli (Drumms)

Në Qershor 2006, Machiato Band marrin pjesë në VFM 2006 me këngën "Fustani".

Më datë 30 Prill 2007, Machiato Band publikojnë videoklipin "Eja Ma Ngat".

Në Dhjetor 2008, Machiato Band marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Nga Jugu Ne Veri", në bashkëpunim me Dani.

Në Maj 2009, Machiato Band marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Pas Saj".

Në vitin 2010, Machiato Band publikojnë albumin "Pa Plumb".

Më datë 19 Prill 2011, Machiato Band publikojnë videoklipin "Maska", në bashkëpunim me Labinot Rexha. Me këtë këngë, Machiato Band marrin pjesë në Zhurma Show 2011 në vitin 2011.

Më datë 20 Korrik 2012, Machiato Band publikojnë videoklipin "Top Bore". Teksti u shkrua nga Mithat Sadiku.

Më datë 30 Korrik 2012, Machiato Band & Sinan Vllasaliu publikojnë videoklipin "Ditëlindja E Saj". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikojnë videoklipin "Vendi Im".

Më datë 15 Korrik 2013, Machiato Band publikojnë videoklipin "Xhejlan". Videoklipi u prodhua nga Video Art. Me këtë këngë, Machiato Band marrin pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 16 Prill 2014, Labinot Rexha publikojnë videoklipin "Ta Ha Buzen Ty", në bashkëpunim me Machiato Band.

Në vitin 2014, Labinot Rexha & Machiato Band publikojnë albumin "Live".

Më datë 20 Prill 2015, Machiato Band publikojnë videoklipin "Te Hanen Te Prita". Muzika e këngës u punua nga Massive Production, teksti u shkrua nga Massive Production. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 13 Dhjetor 2015, Machiato Band publikojnë videoklipin "Përjetë".

Në vitin 2015, Machiato Band publikojnë albumin "Live 2015".

Më datë 22 Janar 2017, Machiato Band publikojnë videoklipin "Premtimet". Muzika e këngës u punua nga vetë Machiato Band, teksti u shkrua nga Chipsi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Machiato Band »

Komente 0