Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mad Lion - Magnumi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Groph-monte
Yao mad lion groph monte
etno engjujt don arbas
florenti dhe mahalla e
shkrumave.

Me ren u ba
me pi jo ka nja po 2 a
tri 3 dej 4 ore plot me
birra dhe raki raki qe te
djeg kall krejt zorr dhe
mushkri te qon pesh te
rrezon te bon mir mu ni
naj jem ketu ti je ketu
bashk ketu deri n'mjes
po pres naj rast per me
gjujt dikun po pres ka
mish bozi neje po kesi
nej ka lezet tollovi o llevi
e ese merr midis ni livadhi
paska runa e gjakuzi po
qysh thoj ne katun so kam
ha niq te puzi i perbuzi hiq
pa huzi qdo njeri apo inson
qe han buk e ngihet neper
secili sahon un ju thom po
ju thom ku ju thom mir ngom
un jam ar ti je kron un mal ti
atom ku jom kerkom lekura
t'mira shum andaj zemer pije
lepije ni magnum.

Refren
Pije zemer lpije zemer nje
magnum zemer magnum
zemer haje zemer nje
magnum zemer.
Pije zemer lepije zemer
nje magnum zemer magnum
zemer magnum zemer haje
zemer nje magnum zemer.

Groph-monte
Ska wc futja n'bari mos ja
nis e mu ba bal sjena
n'shpi as n'oborr po jena
diku n'mal avnormal po pi
raki t'lir e te shpis i ka hyp
dhis edhe gruja e kojshis se
pi lyp qika per seks ketu tek
funi derisa mad lion shpejt e
nxen per funi.

don-arbas
Mir e xuni mir e
nxuni jo per funi na na.

madlion
Si qakalla e mullinit mu ka
lshu goja sot mu ka ba rakia
si me pi bac kompot jom bo
lol e dru mu ka trash guha
spo qysh me lidh po ja futi
ni uaaaa po me doket vetja
si me kan i manilles po baben
e kom prej hajkobilles e dy
ula raki spo foli hiq me shum
zemer qfare pe don se magnum
te jepi un.
Refren
Pije zemer lpije
zemer nje magnum zemer
magnum zemer haje zemer
nje magnum zemer.
Pije zemer lepije zemer
nje magnum zemer magnum
zemer magnum zemer haje
zemer nje magnum zemer.

groph-monte
Zemer tash o nxeht dhe te un
se gjet ma shum zgjedhe njo
per qefi e jo kurr me pa magnum
se magnum ki qka han bile me ta
ngihesh gojen ki me zhyt pak po
me peshkir fshihesh.

madlion
Llojin merre
klasik e dabell mos e merr se
ngihesh para vaktit e na shtin
ne sherr munesh dy mi marr
aty mate veten mir se sonte
magnumat po shkojn shum
lir me ket sen sonte nihu shum
ma rahat veq ruju mos e kafsho
se munesh me lan sakat ni sen
po ta thom zemer para se mu
ngi merre magnum te bardh e
jo magnum te zi kur vjen puna
te magnumi mos u lodh ti hiq ta
jepi un nja tjeter kun mos u flliq
ski nevoj me pagu ket sen e ki te
lir nje dhurat prej meje veq trajtoje
shum mir.
hej hej hej hej.
Refren
Pije zemer lpije zemer nje magnum
zemer magnum zemer haje zemer
nje magnum zemer.
Pije zemer lepije zemer nje
magnum zemer magnum zemer
magnum zemer haje zemer nje
magnum zemer.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti-terpezMad Lion
Publikimi: 09/03/2013


Mad Lion - Magnumi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Magnumi".
3. Video është e këngës "Magnumi", por nuk këndohet nga Mad Lion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:


Komente 0