Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mad Lion - Chicko

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Chicko".
3. Video është e këngës "Chicko", por nuk këndohet nga Mad Lion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mad Lion - Chicko  (Feat. Mc Beka & Gentz)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"200 Km N'orë"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Genc Prelvukaj

Featuring

Mc Beka

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Aj aj aj aj Chicko!

[Gentz]

Kur po t'shoh po mar frym
...thell!
po dridhesh si turke
qe didhet ne gazell
Chicko, ulu posht e ngo niher
boll u dridhe si mi shti
dy gishtat n'shtiker
Sa t'dush çoj vetllat
e kice buzen
sa t'dush theje trupin
e heke blluzen
Chicko, e shoh po ma han
ski nevoj mi cu syt ne tavan [ha ha]
... po eci ma andej
çaç kisha pi sa qe fundin spo ja gjej
Chicko, hajde se u bo mesi nates
po m'jep trazira ni t'97-tes
Hey chicko mos t'kap frika e panika
je ma e komplikume se politika
Kshyr, mos i mbaj syt ne tavan
[chicko]
se po e shoh qe fort po ma han!

Ref:

Hajde çoje pesh kalle krejt
chicko
Mos fol shum, mos e kompliko
chicko
Mos i mbaj syt ne tavan
chicko
Se po e shoh, fort po ma han! x2

[Beka]

Chicko!

Bona sera havera
po ju thom te dera
çele ni vend
se na ka tha neve vera!
Je shum e mir, era jote na kalli
po ti xhuj foret si Mahmut Bakalli
Ti mos shit mend po nxehu e pihu
se çeshtu ka thon si Haziz Aliu!
Boom boom çiko
hajde dridhu fillo me u nxeh
ma shum ke energji
se Kosova B!
Kshyr, mos i mbaj syt ne tavan,
chicko
se po e shoh qe fort po ma han,
po ma han po ma han,
po ma han po dridhesh krejt, u lage
fer fer chicko

Ref:

Hajde çoje pesh kalle krejt
chicko
Mos fol shum, mos e kompliko
chicko
Mos i mbaj syt ne tavan
chicko
Se po e shoh, fort po ma han! x2

[Mad Lion]

Chicko!

E bukur si guac
po m'djeg si gac
po m'dridh si mac
Senjora,
mfal, senjorita
se dita
je shum sexy je shum bonita
ma e thjeshta, n'fund e n'sandale
po je ma e mira
m'djege m'kalle
Buzet e fryta
me fjale te ndyta
po e then trupin
vet e dyta
Po don me m'pre
me m'ça si rrufe
per hunde po m'ngreh
fort m'ke nxeh [yeh]
Chicko
hajde knej e mos u ngut
mos u tut, falma vec nje minut

Ref:

Hajde çoje pesh kalle krejt
chicko
Mos fol shum, mos e kompliko
chicko
Mos i mbaj syt ne tavan
chicko
Se po e shoh, fort po ma han! x2
hop hop!
mos e ndal mos e ndal!


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz
Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet