Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mad Lion - Hakmarrja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hakmarrja".
3. Video është e këngës "Hakmarrja", por nuk këndohet nga Mad Lion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mad Lion - Hakmarrja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2005

Komente

Asnjë Koment

01/09/2005

2005-08-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hakmarrja" kënduar nga Mad Lion.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Prince Double H - Hakmarrja

Vers 1:
N´dite të sodit u bo zor me qit thmi n´këte botë të ngrat,
se shum gjinja n´shqiptari nuk kan nderë as edukat.
Kot mi kqyr veq punt e tua kur kta tjert jon bo si grat,
se përdit del naj budall tenton forcën me ta mat.

Kot mundohesh me bo mir e mundohesh gjith met but,
sa ma i mir me ta qet bohesh flasin gjinja thon „u tut“.
E ja nisin mu trimnu kshtu lind sherri, fillon puna,
t´nervozon, e qka nuk t´bon e ta bjen shpirtin te huna.

Vjen dakiku, syt t´terrohen del haveri e t´sulmon,
t´nxehet gjaku e vjen rasti zemra t´plas e ti i mshon.
Po ktu sherri ska mu ndal se haveri nuk ta fal,
t´njek gjith ditën, ta qet priten edhe t´pret dej sa je dal.

Gjinja menen ja kan mush n´kofshe burr, dil e deshmo,
qysh mi than ti shqiptar vetës kur pe len kshtu me ta bo?
i thon dil dost zbardhe ftyren se ky nderin ta ka shkel,
nuk i thon qe me këte punë shum varreza ka mi qel.
Refrain:
Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Ndoshta ka lan gru e thmi ndoshta motrat dhe vllazni,
ndoshta ka lan baba e nane qe pe qajn te vorri tij.

Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Qysh mu dal mu vra me vlla e ma von me kerku falje?
rreth vicioz ish kjo hakmarrje, labirint hiq pa rrugdalje.

Vers 2:
Vllau i tij qon telefonin – po e merr ni lajm të shtir,
po i thon filan fisteku – ta preu vllaun hiq pa meshir.
Vllau tij su kan ksi njeri qe u sill në kso rrethana,
mjer ai vllaun qysh pe sheh, thot haj zot qysh me pa nana?

Tash tensioni ju ka rrit – meniher po ndermerr masa,
„Hala vlla pa tu ter gjaku kom me shti at qen ner drrasa.”
Pa meshir del e pren thik – po e pret e pe len pshtet,
thot kush ke ti o i qim nane – me ma lan vllaun pa jetë?

Po ktu puna nuk u kry se dhe ky e ka ni vlla,
„nuk ja la“ thot, gjen arsye per me dal mu hakmerr n´ta.
Menxi spret me ja ngreh kamen – e pot lyp me ta hjek flamen,
ja ke plas familjen, zemrën u qu n´kam me ta plas tanen.

Ky nuk vet per qka u mbyt, tash ka mbet me frym ën´fyt,
nuk lun rolë se kush ka faj kur osht n´pytje vllau yt.
Ja qet priten, pret gjith diten, me dy pluma qkepet truni,
dul e vrau prap shqipja shqipen se qishtu pe lyp kanuni.

Refrain:
Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Ndoshta ka lan gru e thmi ndoshta motrat dhe vllazni,
ndoshta ka lan baba e nane qe pe qajn te vorri tij.

Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Qysh mu dal mu vra me vlla e ma von me kerku falje?
rreth vicioz ish kjo hakmarrje, labirint hiq pa rrugdalje.

Vers 3:
Qka me bo tash vllau i tret? ju terru krejt bota e ti,
ju kan vra tash dy vllazni, e për qka? Budallaki.
Shkon në dhom e qel fijokun – me dy mend qpalon alltin,
moj Hakmarrje, plakë e poshtër – qe ma mbylle derën, shpin.

O kanun ma mbylle pragun, qe pom shtin tash me marr hakun,
mi vran vllaznit nja ka nja, qysh me dal me ja fal gjakun?
Do po vin, m’thojn falja vlla, se me fal thon osht burrni,
e do tjeter po vin mem shti, me ja fal thojn osht ligshti.

Shetis rrugve ditë e natë, tu e lyp hasmin nënloke,
dej t´gabon e te lshon pragun, me ja qkep trunin për toke.
M´kaplon dhimta dhe urrejta, i vendost qpaloj flamurin,
e marr rrugën për te hasmi sot te kryt me ja vnu gurin.

Dy vllazni te kokan met, cilit emrin me ja thirr?
i lash dyt të shtrir për toke, mos me pas kush mu hakmirr.
Tash murr fund jom n´siguri se jan met veq gra e thmi,
kur dal t´nesermit para derës osht tum prit ni befasi.

Refrain:
Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Ndoshta ka lan gru e thmi ndoshta motrat dhe vllazni,
ndoshta ka lan baba e nane qe pe qajn te vorri tij.

Mos mendo veq nja pe vran dije je tu i vra tetan,
mos harro se ka familje qe tash mrapa i ka lan.
Qysh mu dal mu vra me vlla e ma von me kerku falje?
rreth vicioz ish kjo hakmarrje, labirint hiq pa rrugdalje.

Biggy - Hakmarrja

nuk munesh me menu qfar dhimte jom tu e kalu
kejt familjen larg ma keni qu tash po du mu hakmarr
yeah my nigga check this out

reff:
hakmarrje tu kerku..per tjerat sene nuk du me ngu
kejt jeta don mem shku per hakmarrjen tu luftu
hakmarrje tu kerku..per tjerat sene nuk du me ngu

ka po shkoj veq gerrdi jon ka bojn//
nuk e di a jom mo vetvetja//
nuk e di a pom rre mo diqka mrena//
nuk e di mo qka me bo//
a me bo vetvrasje a kejt mi shkatrru//
se un hakmarrjen hiq nuk e du//
po osht ka um udhheq ni mllef qe me ndalu//
mo ndjenjat e mija nuk muj mi shpreh//
se as 1milion vjet sum kishin dal mi pre//
e leje mo mi shpreh//

reff:
hakmarrje tu kerku..per tjerat sene nuk du me ngu
kejt jeta don mem shku per hakmarrjen tu luftu

tash jom ka luftoj me veten//
se po du un mllefin me shu//
se nuk mo n'errsirr me jetu//
dhimta mo nuk muj me shkaktu//
hakmarrjen jom ka e lo me ni an//
qe tjert mos mi lëndu//
se kejt pjest e hakmarrjes nuk po muj mi shpu//
se pom doket kejt trupim ma ka pushtu//
Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë