Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  390
 • Vendlindja:
 • Odër - Tetovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

18 🔥Gurbetqar (2018)

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Dikur (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Bukuroshja E Kosoves (2011)

Ti E Din Ilaqin Tem (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (22)

4
2
5
14
3
0
5
0
0
0
9
11
11
10
0
8
11
0
9
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Sinan Vllasaliu

Flori Mumajesi

Blero

Olen Cesari

Avni Mula

Sinan Hoxha

Luan Zhegu

Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet