A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Më Trego


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Po E Jo"


Më trego a ndjen ende dhimbje n'zemër,
kur dikush pran teje më përmend në emër
Më trego a kthehesh në kohën e vjetër,
kur të qoj të fala përmes dikuj tjetër
- kur të qoj të fala përmes dikuj tjetër

Më trego a mundesh ta bëj zemrën gur,
të mos ndjesh për mua - far ke ndjer dikur
Më trego a dridhesh kur flasin për mua,
si ndjehesh kur t'thonë se shum kam ndryshuar?

Më trego a paska në kët' jetë ilaqë,
ta harrosh ate, që dikur t'ka dasht
Më trego a mundesh mendjen ta ndalosh,
pa mendu për mua netët t'i kalosh
- pa mendu për mua netët t'i kalosh

Më trego a mundesh ta bëj zemrën gur,
të mos ndjesh për mua - far ke ndjer dikur
Më trego a dridhesh kur flasin për mua,
si ndjehesh kur t'thonë se shum kam ndryshuar?


Lyrics submited by Teuta
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019