Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mahmut Ferati - Te Takova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Takova".
3. Video është e këngës "Te Takova", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mahmut Ferati - Te Takova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Te Takova"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00I thash synit që t'ka pa, mos me qa, mos me qa
I thash zemrës që ka vujt, sonte hyn n'valle me lujt.

I thash shpirtit që t'ka dasht me kendu, o me kendu
I tash natës mos me shku sonte ty që t'kam taku.

Të takova, të takova, rrehi zemra si dikur
Edhe sonte rri me mu, se ma ndoshta s'të shoh kurrë.

I thash synit qe tka pa mos me qa mos me qa
I thash zemrës që ka vujt sonte hyn n'valle me lujt.

I thash shpirtit që t'ka dasht me kendu, o me kendu
I tash natës mos me shku sonte ty që t'kam taku.

[4x]
Të takova, të takova, rrehi zemra si dikur
Edhe sonte rri me mu, se ma ndoshta s'të shoh kurrë.


Ky tekst u dërgua nga Luanesha   smartness
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet