Audio

Mahmut Ferati - Jetimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Shko"
Ah moj jetë
Aah moj jetë

Dikush qanë, e dikush qeshë [2x]

Në rrugët e jetës ka drit' dhe errësirë
Shumë zemra i ndau fjala lamtumirë
Shumë zemra u bashkuan, dhimbjes ti bëjnë ballë
Por dikush ndrroj jetë, dikush mbeti gjallë [2x]

Te pragu i shpisë nanë e babë s'kam gjetë
n'tokën e përgjakur vetëm kisha mbetë [2x]

Jam përulur para Zotit
Ra mbi tokë pika e lotit
Shumë Kosovë për ty jam lutë
Unë jetimi i mbetur n'rrugë

Jam përulur para Zotit
m'ra mbi tokë pika e lotit
A t'kujtohet moj Kosovë
Kur më ra baba dëshmor

Ne pluhnin e rrugëve
Më mbeti rinia
Shumë lule janë djegun
Pranverat e mia

Unë isha dhe jam
Dhe do t'jem n'këtë tokë
Këtu ku një plis
Po qan për nje kokë [2x]

Te pragu i shpisë nanë e babë s'kam gjetë
N'tokën e përgjakur vetëm kisha mbetë [2x]

Jam përulur para Zotit
Ra mbi tokë pika e lotit
Shumë Kosovë për ty jam lutë
Unë jetimi i mbetur n'rrugë

Jam përulur para Zotit
m'ra mbi tokë pika e lotit
A t'kujtohet moj Kosovë
Kur më ra baba dëshmor

[Teksti: F. Muja]


Ky tekst u dërgua nga Ladixxxix-9&albi Vi-10   lindalinda   smartness
Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:

Më Shumë...