Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Po Te Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Mbylla sytë e n'anderr erdhe ma the ni fjalë
Midis nate gjumi m'doli, zemra thash mu ndal
Dil niherë nga andrra, të thirra në emër
A e di çka ësht` me i mbetë dikuj pikë në zemerë,
dikuj pikë në zemër

Oh po të pres
Oh po të pres
Bashk me diellin
Në mëngjes, aaa në mengjes

Kur të prita e s'më erdhe oh n'atë takim
Thash se dhimbjet e kësaj bote ranë në shpirtin tim
Pa ty zemra ime si lulë pa ujë thahet
A e di se mu pranvera pa ty dimer m'bahet, aa dimër m'bahet

Gjysma e zemres te ti mbeti oh kur të pash
E kam lutë unë perendinë me na ba bashkë
Hajde merre zemren që veq ty të pret
A e di se pa ty dita m'duket 100 vjet, aa 100 vjet


Ky tekst u dërgua nga Sara   smartness

Mahmut Ferati - Po Te Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Te Pres".
3. Video është e këngës "Po Te Pres", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0