A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Hallall Ta Kisha Ba


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Helmi Ne Mjalte"


Mahmut:
Edhe mem dasht edhe mem vra
oo ty hallall ta kisha ba.

Shyrete:
Met dasht mor djal hallall e kam
oe met nem o eshte haram.

Mahmut:
As po nij e as po shoh
kur t`kam ty kerkend se njoh.

Shyrete:
Boll po nin boll po sheh
ken duhet me njoft e njeh.

Mahmut:
As po nij e as po shoh
kur t`kam ty nuk du kurgja.

Shyrete:
S`don me nij as sdon me pa
kush ka dashni krejt i ka.

Mahmut:
Edhe mem dasht edhe mem nem
ohh ty nuk del prej shpirtit tem.

Shyrete:
Met dasht mor djal gjithmon t`kam dasht
oee met nem Zoti mos thasht.

Mahmut:
As po nij e as po shoh
kur t`kam ty kerkend se njoh.

Shyrete:
Boll po nin boll po sheh
ken duhet me njoft e njeh.

Mahmut:
As po nij as po shoh
kur tkam ty nuk du kurgja.

Shyrete:
S`don me nij as sdon me pa
kush ka dashni krejt i ka.

Mahmut:
As po nij e as po shoh
kur t`kam ty kerkend se njoh.

Shyrete:
Boll po nin boll po sheh
ken duhet me njoft e njeh.

Mahmut:
As po nij as po shoh
kur tkam ty nuk du kurgja.

Shyrete:
S`don me nij as sdon me pa
kush ka dashni krejt i ka.


Lyrics submited by Mimi_tet_no
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019