A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Nusja Jon


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Nusja Jonë"


ooo ndasmen ton o tupani po bjene
oh ka dal dal o nusja po na vjene
si ylli me han o me dhandrrin shkelqejne

ooo valon shqipja ne mes te bajrakut
oh e sjell pranveren me lule duvakut
oh e sjell pranveren me lule duvakut

oh nusja jon o po ban drit si hana
oh sonte sndalen vallja as konga
sonte sdo te ndalen vallja as konga

heeejjj eh shum lule kishte livadhi oo
shum lule kishte livadhi oo
moj e majro a te ka marr malli ooo
moj e majro a te ka marr malli ooo

lulet ne livadhe lshoj eren oooo
lulet ne livadhe lshojn eren ooo
por pa ty bre djal se shoh pranveren
pa ty bre djal se shoh pranveren ooo

kjo pranver e bukur ka qellue ooo
kjo pranver e bukur ka qellue ooo
lulut paskan qel per ty dhe mue ooo
lulut paskan qel per ty dhe mue oooohhhheeee


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019