A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Qiftelija Ime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Music & Lyrics:

Fatmir Muja

Arrangement:

Burim Krasniqi

Song from the album:

"Zbret Shqiponja N'mes Kosoves"


qiftelija ime shpesh mvije te qaj
si na erdhi dita gjithkush ndor te mbaj
si na erdhi dita as gjall e as vdekun
dora e gjithkujt telat per ti prekun

per tingujt e tu e kam dashur jeten
kush po mi vret kanget do ta vret dhe veten2x

qiftelija ime bjer siq te ka hije
mbushe zemren time me zjarr dashurie
ata qe ste duan dhe ne dor te marrin
veten nuk e njohin vetes ja bajn varrin

per tingujt e tu e kam dashur jeten
kush po mi vret kanget do ta vret dhe veten2x

ref....... per tingujt e tu....


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019