A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati & Shyrhete Behluli - Me Dashni


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Sillet E P'shtillet"

Song from the album:

"Her Lyps, Her Mbret"


mahmuti:
tkan kallxu me kon moj qik
ndaq mir e ndaq keq
kur te marr e tqoj ne shpi
dot rrnojna me pleq

shyhretja:
pleqve djal banju qka dush
sdu mej pa un me sy
nuk po vij per pleqt e tu
jam tuj ardh mor djal per ty

mahmuti:
me dashni me dashni
bohet mir per pleq e tri
fjala e keq djeg si flak
kush ka ymer ka me u plak

shyhretja:
me dashni me dashni
bohet mir per pleq e tri
fjala e keq djeg si flak
kush ka ymer ka me u plak

mahmuti:
moj e mira e dynjos
mosem thuj fjal trona
nuk kam pik moj prej havas
oh mkan ba baba e nona

shyhretja:
edhe mu si ty or djal
mkan ba bab e non
si mka zon dashnia nty
mu ka dasht me i lon

ref....


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019