A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Pala E Flokut


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Po E Jo"


Pala e flokut paska ra ne dy sy
nuk pom len me u qmal me ty
Pala e flokut paska ra ne dy sy
nuk pom len me u qmal me ty.
Sikur hana ba drit balli
tuj shiku veq pom shtohet malli
Sikur hana pan drit balli
tuj shiku veq pom shtohet malli
Pala e folokut syt mi ka mbulu
spo guxoj mashum met shiku
Pala e flokut syt mi ka mbulu
spo guxoj mashum met shiku
Je si yll, o je si han
kur te shoh ty ma ndryshon dynjan
Je si yll o je si han
kur te shoh ty ma ndryshon dynjan
pala e flokut paska ra ndy sy
nuk pom len me u qmall me ty
pala e floku paska ra ndy sy
nuk pom len me u qmall me ty
je si yll o je si han
kur te shoh ty ma ndryshon dynjan
je si yll o je si han
kur te shoh ty ma ndryshon dynjan.
Ka shum koh larg syve te kam pas
por me zemer gjithmon te kam dasht
ka shum koh larg syve te kam pas
por me zemer gjithmon te kam dasht
mos na ndaft aj gurbet
se veq vet sshkohet as ngjenet
se veq vet sshkohet as ngejnet
mos na ndaft aj gurbet
se veq vet shkohe as ngjenet.


Lyrics submited by  HASJANI
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019