Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Na Erdhe Dita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

o ska ma mir në kët dunja
se n’prishtin me ty me u pa
e n’tiran me shku o për kafe
me ti than o ma t’amlat llafe
në prizren o rrugës me u ndal
me than zemrën ta kam fal
e në durs ku e kemi detin
me u bashku o me njani tjetrin

ref:
na erdh dita, na erdh dita që e kemi prit
na erdh dita more vllezër
krejt shqipnin me shëtit….2X

ska ma tmir se dita jonë
pa dashni zemra s’jeton
me ty gjith mbetem i ri
tuj shëtit o n’jug e n’veri
si krejt ditët në dynja
shkon kjo dit e skthehet ma
ska ma mir o ne ket jetë
ky kujtim oh mor me na mbet

ref:
na erdh dita, na erdh dita që e kemi prit
na erdh dita more vllezër
krejt shqipnin me shëtit….2X


Ky tekst u dërgua nga LaniMahmut Ferati
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Mahmut Ferati - Na Erdhe Dita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Erdhe Dita".
3. Video është e këngës "Na Erdhe Dita", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0