A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Mixhoku Merakli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Bashkimi Kombëtar"

Song from the album:

"Na Erdhe Dita"


Koka dal mixhaku nSheher,
ish merzit e ish ba xeher.
nShpirt marakun don me met
ka rinia ooo i kan met syt.
Ka po i she rinin tu knaq,
nis me i lyp pleqnis ilaq.
Ka harru e spo i bjen men
shkallet e jetes vijn me ren.

REF:
Hajt mixho mor marakli,
edhe ti je kan i ri.
Po kta jan shkallt e dynjas,
dy rini smunesh me i pas. (x2)

Shkon mixhaku tuj menue,
skoka met korza per mue.
Kokna plak spo ia di renin,
trive tash po ia lshoj veeenin.
I ka qit kshtu vetit za,
se tro sherri tybe ska.
Me qat gru qe ja gjet msiti,
me qata pleqnin e priti.

REF:
Hajt mixho mor marakli,
edhe ti je kan i ri.
Po kta jan shkallt e dynjas,
dy rini smunesh me i pas. (x2)

......................................

Hajr mixho mor marakli,
edhe ti je kan i ri.
Po kta jan shkallt e dynjas,
dy rini smunesh me i pas. (x2)


Lyrics submited by  gonna
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019