A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Ti Te Dada E Ki Vendin


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

See Also

Shyhrete Behluli

Song from the album:

"Moj E Mira Te Bunari"


Mahmuti: Djalo djalo more djal
don me mbet djalo beqar
kshyr andej e kshyr kendej
her po mdon her s'po t'pelqej
her melhem e her si helm
ju ke bo shpirtit tem
her po vjen e her po shkon
kur sme sheh krejt po m'haron..


Ref: Ti te dada e ki venin
per ty dada ja din renin
lyp ku te dush thuj cka te thush
sikur un s'eshte kerkush
Ti te dada e ki venin
per ty dada ja din renin
shko ku te shkosh o bukurosh
te verteten smund ta mohosh


Shyhretja: Djalo djalo more djal
don me met djalo beqar
kshyr andej e kshyr kendej
her po me don her spo t'pelqej
her melhem e her si helm
ju ke bo shpirtit tem
her po vjen e her po shkon
kur spo me sheh krejt po m'haron..

Ref: Ti te dada e ki venin
per ty dada ja din renin
shko ka t'shkosh e thuj cka te thush sikurt un ste don kerkush
o ti te dada e ki venin per ty dada ja din renin
shko ku t'shkosh o bukurosh
te verteten smund ta mohosh..


Lyrics submited by Adhuruese E Mahmut Ferati
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019