Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Mahmut Ferati - Malli Per Nenen


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Këngë e Albumit:

Zani I Shpirtit Tim

Muzika:

Fatmir Muja

Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)Nga mergimi kur u ktheva, token time kur e shkela po me prisnin gjithe te dera.
Gjithe i perqafova lot e gezim u dhash te gjithe i takova por nene se pash.

Lot e gezimi ne zemer me dogji se mallin per nanen askush nuk ma hoqi.
Lot e gezimi ne zemer me dogji se mallin per nanen askush nuk ma hoqi.

Kur u ula ne timen sofer,
bashke me vllazen e me moter e shikova zjarrin ne voter.
Ai zjarrin i vjeter ngrohte si dikur por nana kish vdekur dhe s'pergjigej kurre.

Lot e gezimi ne zemer me dogji se mallin per nanen askush nuk ma hoqi.
Lot e gezimi ne zemer me dogji se mallin per nanen askush nuk ma hoqi.


Ky tekst u dërgua nga Linda-prDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017