Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Kosovare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

MAhMuti:
O Moj si prAnver syni
yt i zi shoqet let pelcAsin
se tA kAn zili ton dynjAN e
ke shendrit ti Me Ato rreze
edhe zeMrAt tonA o flak i ndeze.

KosovAre qik delije tAn kosovA
ty tA kAn lAkMije.
kosovAre jA ke Anen shqiptArijA
po tA knojkA kAngen.

ShyhretjA:
Trupin e gjAt e belin e holl buzet
qershi e fAqet si Moll kshtu jAn
kosovAret kshtu i kA fAl ZOTI se
jAn MA te MirAt nuk e thon per skoti.

kosovAre qik delije krejt kosovA po
tA kAn lAkMije po vallAhi jA ke Anen
krejt kosovA po tA knojkA kAngen.


Ky tekst u dërgua nga Almire'm_22   AlMire22


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Kosovare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosovare".
3. Video është e këngës "Kosovare", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0