Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Zani I Shpirtit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7

Po frynë një stuhi
Zgjohu mori nanë
Prap në Dardani
Do t'bie një tupan

Ësht ky zani i shpirtit tim
Ma th'rret zemra një kushtrim
Zgjohu nanë moj a m'dëgjon
N'katër anë toka gjëmon

[ref]
Pasha shpatën e lavdisë
Pasha Shpellën e Dragobisë
Pasha Shqipen në Flamur
Nuk e l'shoj Kosovën kurrë

Do t'mbulojmë me gjak këtë votër
Nga Tetova deri n'Shkodër
Jemi shtatë milion dasmorë
Plisat n'kokë, flamujt në dorë


Ky tekst u dërgua nga Valmira   smartnessMahmut Ferati
Publikimi: 01/12/1995
Teksti: Fatmir Muja


Mahmut Ferati - Zani I Shpirtit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zani I Shpirtit Tim".
3. Video është e këngës "Zani I Shpirtit Tim", por nuk këndohet nga Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mahmut Ferati:


Komente 0